Фінанси. Гроші. Валюта, Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як українці оцінюють свій добробут під час війни - опитування

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: матеріальне становище українців

  Індекс споживчих настроїв українців зріс на 1.3 пункти та становить 84,9 п. Про це йдеться в дослідженні Info Sapiens.

  3855__114055934_groshy1.jpg (.14 Kb)


  У серпні 2023 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 84,9 п., що на 1,3 п. вище за показник липня.

  «У серпні 2023, спостерігається продовження тенденції на стабілізацію індексу споживчих настроїв. Ми бачимо незначне зростання індексу. Окрім цього, відбувається несуттєве зростання як індексу поточного становища, так і індексу економічних очікувань. Населення України трохи краще оцінює власне матеріальне становище та очікує позитивних змін. Ми продовжуємо спостерігати за динамікою розвитку ситуації і очікуємо осінніх результатів.» — коментують аналітики Info Sapiens.

  Індекс поточного становища (ІПС) зріс і складає 56,7, що на 2,2 п. вище за рівень цього показника у липні. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  — індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 50 п., що на 1,9 п. вище за показник у липні;
  — індекс доцільності великих покупок (х5) зріс на 2,4 п. та встановився на позначці 63,3 п.
  Індекс економічних очікувань (ІЕО) у серпні зріс на 0,7 п. та складає 103,7 п. Динаміка складових цього індексу виглядає так:
  — індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) складає 100,5 п., що на 4,2 п. вище за рівень цього показника у липні;
  — індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) зріс на 1,2 п. та складає 88,2 п.;
  — індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) зменшився на 3,3 п. порівняно з минулим місяцем та складає 122,2 п.
  У серпні показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 3 п. та складає 124,3 п. Індекс інфляційних очікувань зріс на 2,2 п. та складає 182,6 п. Індекс девальваційних очікувань зріс на 5,1 п. та складає 144,2 п.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми