Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Основні правила фінмоніторингу банків в Україні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки, фінмоніторинг

  В Україні банки проводять фінансовий моніторинг та мають контролювати операції всіх своїх клієнтів. Під обов'язкову перевірку підпадають великі перекази, операції за участю політично важливих осіб, операції з готівкою. Однак можуть перевірити і будь-яку "підозрілу" операцію.

  6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Видання The Page описало головну інформацію про фінмоніторинг із статті юриста YouControl Катерини Подерні. Вона озвучила основні правила фінансового моніторингу.

  Як банки перевіряють клієнтів . Вони збирають всю загальнодоступну інформацію про своїх клієнтів із джерел публічної інформації у формі відкритих даних та таких систем, як YouControl.

  Також можуть вимагати документального підтвердження джерел походження коштів на перевірки законності угод. Перевірки проводяться як на етапі встановлення ділових відносин, а й у протягом період обслуговування клієнта у банку.

  Вас обов'язково перевірять:

  через транзакцію у розмірі від 400 тис. грн;
  якщо хтось із сторін – учасників фінансової операції має реєстрацію, місце проживання чи місцезнаходження, рахунок у РФ чи державі, яке виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних міжурядових організацій;
  якщо фінансові операції стосуються політично важливих осіб, членів їх сімей та інших пов'язаних із ними осіб;
  якщо проводяться платіжні операції з переказу коштів за кордон;
  якщо здійснюються фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів);
  як електронного е-резидента, який здійснює фінансові операції.
  Окремо фінмоніторингу підлягають так звані підозрілі операції, і тут сума не має значення. Наприклад, якщо суб'єкт первинного фінансового моніторингу має підозру, що фінансові операції є результатом злочинної діяльності або пов'язані з фінансуванням тероризму або поширенням зброї масової поразки.

  Як не потрапити під фінансовий моніторинг? На 100% виключити можливість потрапити під фінансовий моніторинг може лише той, хто взагалі відмовився від фінансових послуг. Тому доцільно говорити лише про мінімізацію ризику потрапляння під фінансовий моніторинг.

  Ось що можна для цього зробити:

  Ознайомитись із переліком фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, не проводити і по можливості уникати їх. Якщо такі операції плануються бути готовим до додаткових уточнень, надання всіх необхідних пояснень щодо джерела походження коштів.

  Завжди перевіряти своїх контрагентів, оскільки високий рівень ризику контрагента може стати підставою для вашої перевірки. Важливо розуміти, хто є вашим контрагентом і ціль майбутніх ділових відносин, зокрема, чи немає його в переліку осіб, які пов'язані із здійсненням терористичної діяльності або щодо яких застосовані міжнародні санкції.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми