Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство, Нерухомість та земля, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Власниця відсудила в квартирантки тисячі гривень моральних збитків

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: компенсація моральної шкоди, оренда житла

  Рівненський міський суд зобов'язав українку заплатити жінці, у якої вона орендувала квартиру, 8 тис. грн. як компенсацію моральної шкоди, а також 8 тис. грн. за поламаний телевізор. В аргументації свого позову господиня квартири заявила, що через те, що орендар з'їхала без попередження та пошкодила телевізор, вона відчувала "почуття образи, обурення, приниження гідності".

  8768_580efc2f03183fe2206a37831402.jpg (52.67 Kb)


  Про це йдеться у рішенні Рівненського суду у справі №569/10183/23. Так, у листопаді 2022-го власниця квартири впустила у своє житло орендаря та підписала відповідний договір. Через кілька місяців, наприкінці січня 2023-го, орендар покинула житло.

  У позові йдеться, що власника квартири про виселення не попередили. А коли вона перевірила житло, виявилося, що воно знаходиться "в антисанітарних умовах", поламаний карниз і телевізор. У Головному управлінні Нацполіції у Полтавській області повідомили позивачку, що у діях відповідача ознак кримінального та адміністративного правопорушення немає. Тоді вона вирішила звернутись до суду.

  Власниця квартири також зажадала компенсації моральної шкоди через "щоденні думки, спогади про наслідки психотравмуючої події, застереження, потребу уникнути аналогічних обставин, тривоги, почуття образи, обурення, приниження гідності".

  "Західполітехсервіс" вивчив LCD телевізор та підтвердив, що на панелі є тріщина. Вартість заміни матриці складає 8 тис. грн. Суд розглянув справи без участі сторін. В результаті ухвалено рішення стягнути з орендаря вартість місячної оренди, яку вона не внесла (а саме 6289 грн), 8 тис. моральних збитків, а також 8 тис. на ремонт телевізора.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми