Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Суд зобов'язав Rozetka заплатити покупцю 37 тисяч

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Rozetka, суд

    Зарічний районний суд Сум зобов'язав інтернет-магазин Rozetka заплатити покупцю 37 тис. грн. у вигляді компенсації моральної шкоди, а також неустойки. За законом після того, як покупець віддав товар на гарантійний ремонт, йому мали надати аналогічний товар для тимчасового користування. Rozetka такий товар не надала, крім того, замість відремонтувати товар, вони майже через місяць повернули його повну вартість.

    8768_580efc2f03183fe2206a37831402.jpg (52.67 Kb)


    Про це йдеться у рішенні суду у справі 591/183/23. Рішення ухвалили у вересні 2023-го, а сам товар позивач придбав ще у січні 2021-го. Так, він купив відеокарту відеокарту PalitPCI-Ex GeForce RTX 3090 вартістю 62499 грн.

    У червні 2022 року, коли все ще діяв гарантійний термін, відеокарта перестала коректно працювати. Він приніс її до точки видачі товару Rozetka. Відоекарту забрали на гарантійний ремонт, проте згідно із законом магазин був зобов'язаний на якийсь час видати аналогічний товар. Це не зробили.

    Відповідно до вимог закону, якщо не надати аналогічний товар у користування на час ремонту, магазин зобов'язаний платити неустойку у розмірі 1% за кожен день, коли клієнт залишається без своєї покупки. Крім того, у законі встановлено і чіткі терміни, коли мають здійснити гарантійний ремонт. Якщо за 14 днів товар не відремонтували, за кожен додатковий день нараховується неустойка у розмірі 1%.

    З моменту, коли позивач віддав товар на ремонт і до моменту, коли йому повернули його вартість (фактично замість гарантійного ремонту повернули), щодня нараховували неустойку. У результаті суд зобов'язав Rozetka заплатити 19839 грн неустойки за те, що покупцю не видали аналогічний товар у користування і 14769 грн за те, що ремонт не зробили протягом 14 днів. Крім того, також суд нарахував 500 грн моральної шкоди.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми