Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як отримати "пакунок малюка" при народженні дитини

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: допомога при народженні дитини

  При народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку від держави. Йдеться про грошові виплати, які буде нараховано та виплачено незважаючи на воєнний час, а також про «пакунок малюка». Про це нагадало Мінсоцполітики.

  9704_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Як отримати грошову допомогу при народженні дитини

  Допомогу оформлюють на одного з батьків або опікунів, з яким постійно проживає малюк. Зверніть увагу, що оформлення можливе протягом 12 місяців з дня народження дитини, та протягом періоду дії карантину і ще одного місяця після його завершення.

  Для оформлення допомоги онлайн потрібно:

  1. Зареєструйтесь чи авторизуйтесь у кабінеті електронних послуг Міністерства соціальної політики.
  2. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги та накладіть електронний підпис.
  3. Заповнена заява автоматично відправляється до органів соціального захисту.
  4. Не пізніше ніж наступного дня після отримання заяви органом соціального захисту вам призначать допомогу (у разі правильно заповненої форми).
  Або скористайтеся комплексною послугою «єМалятко» на порталі Дія.

  Для оформлення допомоги офлайн потрібно:

  Зверніть увагу, що термін розгляду документів, поданих у паперовій формі, становить 10 днів.

  Наразі розмір допомоги при народженні дитини складає 41 280 гривень. Одноразово допомога виплачується в сумі 10 320 гривень, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн на місяць.

  Як отримати «пакунок малюка»

  При народженні дитини кожна сімʼя має право не тільки на отримання допомоги, а й одноразової допомоги, пакунок малюка" у натуральній або грошовій формі.

  Отримання «пакунку малюка» в натуральній формі

  Одноразова натуральна допомога, пакунок малюка" видається закладом охорони здоров’я при народженні дитини. У разі відсутності, пакунка малюка" в закладі охорони здоров’я, або народження дитини за межами України чи на тимчасово окупованій території України, або народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я видається відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання / перебування отримувача.

  У разі неотримання, пакунку малюка" у закладі охорони здоров’я, заява на його отримання подається отримувачем не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини, а у разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я — протягом року з дня народження дитини.

  До заяви додаються копії (фотокопії) таких документів:

  свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України — копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.

  документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, виданого закладом охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини відповідно до законодавства.

  Отримання грошової компенсації вартості «пакунку малюка»

  Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

  Отримувач може звернутися за грошовою компенсацією:

  шляхом надсилання заяви та документів поштою до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення;
  під час надання йому комплексної послуги «єМалятко».

  До заяви, зокрема, додається копія свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, — копію свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, разом з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.

  Для призначення грошової компенсації під час надання послуги ,єМалятко" отримувач надає необхідні для отримання такої компенсації відомості із зазначенням бажання отримати грошову компенсацію, повідомляє про відмову матері / батька, інших родичів, усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів дитини від отримання одноразової натуральної допомоги, пакунок малюка" та зазначає спеціальний рахунок.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми