Фінанси. Гроші. Валюта, Асоціація з ЄС, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

ЄС виплатить Україні 18 мільярдів євро у вигляді пільгових кредитів

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: допомога від ЄС

  Литва закликала Європейський Союз під час перегляду бюджету збільшити підтримку України. Кошти мають піти на військову мобільність.

  2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)


  Про це повідомляє Reuters . Заяву зробила міністр фінансів Литви Гінтаре Скайсті.

  "Якщо ви розділите суму євро, зазначену в пропозиції, на чотири роки, сума буде нижчою, ніж цього року. Тому наша пропозиція полягає в тому, що, можливо, ми зможемо отримати той самий рівень, який був у 2023 році. Якби у нас був той самий рівень, що й у 2023 році, це було б 72 мільярди", – сказала Скайсте.

  За її словами, перегляд бюджету ЄС має також додати гроші на військову мобільність – дороги, порти, мости та аеропорти, які дозволяють збройним силам швидко пересуватися. Міністр зазначила, що спочатку виділених на цю мету 1,7 мільярда євро було недостатньо.

  Як відомо, у рамках перегляду бюджету ЄС на 2021-2027 роки Європейська комісія у червні запропонувала Україні виділити 50 мільярдів євро у вигляді грантів та кредитів для фінансування Києва у боротьбі з російською агресією.

  Цього року ЄС виплатить Україні 18 мільярдів євро у вигляді пільгових кредитів, але якщо запропонована загальна сума у ​​50 мільярдів збережеться, Україна отримуватиме лише 12,5 мільярда євро щороку з 2024 по 2027 рік.

  Уряди ЄС прагнуть досягти угоди щодо переглянутого бюджету на 2021-2027 роки до кінця 2023 року, але переговори утруднені. Справа в тому, що Комісія також запросила 15 додаткових мільярдів євро для вирішення проблем міграції та додаткові гроші для покриття збільшених витрат на позики для спільного ЄС.

  Щоб покрити частину витрат, виконавчий директор ЄС хоче, щоб уряди виділили ЄС нові цільові потоки доходів від торгівлі викидами CO2 та 0,5% від умовної бази прибутку компаній ЄС згідно з розрахунками Євростату.

  До слова, Скайсте сказала, що Литва не підтримала ні того, ні іншого, тому що доходи від торгівлі викидами вже використовувалися урядом для інвестицій у перетворення економіки від палива. А гроші від компаній уже надходили до бюджету ЄС через національний внесок, що базується на валовому національному доході.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми