Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Відсьогодні українські банки продаватимуть валюту по-новому

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: продаж доларів. нові правила

  Українські банки з 16 вересня продаватимуть валюту за новими правилами. НБУ ухвалив рішення пом'якшити низку обмежень для того, щоб надати компаніям можливість погашати іноземні кредити, а українцям – легше купувати долари.

  8274_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це йдеться у повідомленні Національного банку України. Так, з 16 вересня при розрахунку обсягу готівкової іноземної валюти, яку банк чи обмінник може продати на валютному ринку, враховуватимуться залишки коштів готівкової іноземної валюти, яка враховувалася в касі цих установ станом на 13 квітня 2022 року .

  "Отже, уповноважені установи здійснюватимуть операції з продажу клієнтам іноземної валюти у готівковій формі в межах суми, яка визначається як сума таких складових: сума залишків готівкової іноземної валюти на 13 квітня 2022 року; обсяг перевищення купівлі готівкової валюти над обсягом її продажів,120% від обсяг купівлі безготівкової іноземної валюти у фізичних осіб", – зазначають у Нацбанку.

  Сума складових розраховується у доларовому еквіваленті, який обчислюється на підставі офіційного курсу гривні до іноземних валют, встановленого Національним банком України на дату такого розрахунку.

  Розширення переліку медичних послуг, для оплати яких населення може здійснювати транскордонні перекази

  З огляду на пропозиції громадських організацій та банків Національний банк розширює перелік медичних послуг, для оплати яких українці можуть переказувати кошти за кордон. Так, до відповідного списку додано послуги з реабілітації, а також послуги з придбання протезів та їх комплектуючих, встановлення, сервісне обслуговування та ремонт протезів.

  Національний банк дав можливість державним підприємствам та господарським товариствам (100% акцій яких належать державі) переказувати кошти за кордон з метою виконання зобов'язань перед нерезидентом за кредитом або позикою, реструктуризованими на умовах, погоджених Кабінетом Міністрів України. Крім того, дозволено робити інші платежі, пов'язані з обслуговуванням таких реструктуризованих зобов'язань.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми