Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На курс долара вже наступного тижня чекають зміни

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: курс долара

  Зниження Нацбанком облікової ставки може призвести до зниження курсу готівкового долара. У банківському секторі прогнозують, що вже наступного тижня (18-24 вересня) американська валюта може коштувати 36,8-37,8 грн. Вранці 14 вересня ж – напередодні рішення щодо облікової ставки – банки виставили курс готівкового долара на середньому рівні 37,7/38,3 грн (купівля/продаж).

  6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  При цьому, пояснив начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лісовий, ринок перебуватиме в очікуванні подальшої валютної лібералізації. Зокрема встановлення плаваючого курсу.

  "18-24 вересня ситуація на валютному ринку багато в чому залежатиме від прийнятих рішень 14 вересня. Ринок очікував зниження облікової ставки і після таких змін та оприлюднення даних щодо інфляції цілком можливо утворення нових валютних кордонів для долара: 36,8-37,8 грн ", - зазначив банкір.

  Наскільки НБУ знизив облікову ставку

  Національний банк 14 вересня знизив облікову ставку з 22% до 20% . Це насамперед означає, що гроші стануть дешевшими для банків.

  У перспективі це може призвести до здешевлення і споживчих кредитів і зниження ставок за депозитами. Також нова "облік" може скоригувати ситуацію на валютному ринку , т.к. зниження ставки пов'язане і з привабливістю гривні, і валютною лібералізацією.

  Україні доведеться повернути плаваючий курс долара

  Крім того, керівництво Нацбанку заявило про намір повернутися до гнучкого курсу готівкового долара . І відмовитись таким чином від фіксованого, який зараз становить 36,56 грн.

  Втім, цьому передуватиме низка процесів, передбачених узгодженою з МВФ програмою валютної лібералізації. Зокрема, НБУ хоче спочатку отримати задовільні показники щодо низки параметрів. Це, зокрема:

  інфляція;
  реальна ринкова ставка;
  стан та обсяг золотовалютних резервів;
  ситуація на валютному ринку;
  фінансова стабільність;
  ризики безпеки.
  "От практично повний список. Поки що команда Нацбанку мені до певної міри нагадує снайпера, який намагається потрапити точно в ціль. Але при цьому мета постійно рухається, і ми повинні потрапити саме таким чином, щоб не зашкодити досягненням, які маємо сьогодні", – наголосив голова НБУ Андрій Пишний.

  При цьому він наголосив: до скасування фіксованого курсу в регуляторі готуються вже протягом тривалого часу. "Сигнали з цього приводу ми надаємо ринку останні не менш як півроку", – зазначив Пишний.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році
Інвестування може стати захопливим та прибутковим заняттям, але лише за умови грамотного підходу. Сучасний ринковий гравець отримує доступ до численни...
Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми