Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи мають право банки давати зношені купюри

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки, обмінники

  Українці скаржаться на якість доларів, які вони одержують у ПриватБанку та інших фінансових установах. Якщо раніше в касах дуже рідко траплялися купюри 1996 року випуску та банкноти з потертостями, плямами, то зараз це поширена практика. Про те, чому так відбувається і хто винен, читайте у матеріалі.

  4024_105422.jpg (79.44 Kb)


  Банки та обмінники мають право давати старі та потерті долари?

  Так, якщо банкнота дійсна, її можуть видати у касі чи обмінники. При цьому кожен клієнт має право відмовитися купувати ті купюри, які йому пропонують. Тобто, якщо вам не подобається якість, відмовтеся від покупки такої валюти. Однак із боку фінустанови це не є порушенням.

  "У відділенні видаються купюри, які попередньо пройшли додаткову перевірку. При видачі пропонуються платіжні купюри. Всі банки працюють з доларами нового та старого зразків. Якщо вас не задовольнив стан купюри, ви можете відмовитися її приймати", - відповіли в "Приваті" на одну з скарг.

  А чому раніше не траплялися такі купюри масово?

  В Україні утруднено логістику валюти. Раніше долари привозили до країни літаками, а зараз це зробити неможливо. Доставка автотранспортом дорожча, також вона може повністю перекрити потреби. В результаті банки та обмінники протягом певного часу перестали приймати у клієнтів банкноти 1996 року випуску, а також купюри з плямами та пошкодженнями.

  У ситуацію втрутився Нацбанк. Він зобов'язав приймати банкноти навіть із незначними ушкодженнями, потертостями. Тобто всі купюри, що вважаються платіжним засобом. Банки приймають таку валюту у клієнтів та не мають права відмовитися. Але вони також повинні кудись подіти отримані банкноти, тому видають їх клієнтам.

  Українці такої ситуації незадоволені. Клієнт Приватбанку поскаржився на неякісні купюри доларів. При спробі придбати валюту йому пропонують купити банкноти, випущені 1996 року, а також зношені купюри.

  Про це клієнт банку написав у спеціалізованому форумі Мінфін. "Вже кілька разів при заздалегідь замовленій валюті (долар) у відділенні за фактом повідомляють, що валюта тільки стара (1996 рік), або взагалі зношена, у плямах та ще й номіналом по 20 доларів", – поскаржився клієнт.

  У банку пояснили, що за правилами НБУ зобов'язані приймати всі купюри, крім тих, що значно зношені. Тому в результаті клієнтам дають ту валюту, яку отримали від клієнтів.

  Які купюри можуть не брати?

  Ті банки та обмінники, які не приймають валюту на інкасо (тобто за комісію не відправляють її на обмін в іноземний банк-кореспондент), можуть значно зношені купюри не приймати. В іншому випадку вони зобов'язані приймати сильно зношені банкноти та відправляти їх інкасо. Розмір комісії необхідно вказувати так, щоби інформацію помітили всі клієнти.

  Значно зношеною вважається валюта:

  яка розірвана чи розрізана на кілька частин;
  видалено окремі цифри, позначення номіналу текстом, пошкоджено зображення портрета, оптичні елементи не видно;
  колір паперу змінився; плями та забруднення займають більше половини купюри;
  обпалені, пропалені, старі;
  мають очевидні друкарські недоліки.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми