Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Банки вимушені блокувати зарплатні рахунки українців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки, блокування рахунку

  Банки на запит виконавчої служби арештовують зарплатні рахунки українців. Заблокувати доступ до коштів на рахунку можуть за будь-який борг, наприклад, за комунальні послуги, кредит чи аліменти.

  6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про один із таких випадків написав клієнт ПриватБанку у спеціалізованому форумі Мінфін. Клієнт у своїй скарзі стверджує, що зарплатна картка є цільовою – і її не можна арештовувати, що насправді не є правдою.

  "У мене відкритий рахунок у ПриватБанку цільового призначення для виплати заробітної плати, але банк його арештував за постановою виконавчої служби, попри закон і те, що виконавча служба прописала "крім тих рахунків, які заборонені законом". Під час звернення на гарячу лінію – результату нуль", – обурюється клієнт.

  У "Приваті" пояснили: вони керуються вимогами чинного законодавства України та нормативно-правовими актами Національного банку України, що регулюють відносини у сфері банківської діяльності. У разі надходження постанови про зняття арешту обмеження знімуть протягом одного–трьох днів.

  "Обробка та виконання постанови про визначення поточного рахунку фізичної особи – боржника у банку для здійснення видаткових операцій проводиться у визначений термін (до 10 днів)", – зазначили у "Приваті".

  арештовувати можуть рахунок, незважаючи на розмір боргу;
  після арешту можна звернутися до виконавця та розблокувати суму, що дорівнює двом мінімальним зарплатам (13,4 тис. грн).
  Приватний виконавець Анатолій Телявський розповідає: мало звертають увагу на ще одне важливе нововведення – за новими правилами боржнику залишають на рахунку 13,4 тис. грн на місяць на поточні витрати. Раніше блокували всю суму на рахунку, а якщо це єдиний рахунок боржника, на який він отримує свою зарплату, його фактично залишали без усіх коштів.

  "Запроваджено мінімальну суму на рахунку, на яку не можна накласти стягнення. Раніше можна було арештувати всю суму. На жаль, у нас немає спеціалізованих рахунків, на яких були б тільки пенсійні виплати чи зарплата. Арештовували весь рахунок, і взагалі людина не могла користуватись усіма своїми коштами", – розповідає Телявський.

  Проте знімуть обмеження на 13,4 тис. тільки після звернення до виконавчої служби. Частина боржників скаржиться, що разом з їхніми рахунками також арештували кошти, які вони збирали для допомоги ЗСУ. Приватний виконавець зазначає: він, як і його колеги, можуть діяти тільки в межах законодавства. Тож додатково знімати арешт із суми, що перевищує 13,4 тис. грн, не можна.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми