Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Обмінники все частіше не приймають долари

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: долари, обмінники

  В Україні пункти обміну та банківські каси відмовляються приймати долари, які мають пошкодження чи навіть незначні плями. За законом касир має право самостійно ухвалювати рішення, приймати валюту чи ні.

  1930_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Як йдеться у роз'ясненні НБУ, якщо є сумніви, чи справжня купюра, банк може відправити її на безкоштовну експертизу до НБУ. Таку можливість має будь-який банк. Якщо банкнота фальшива, її українцю не повернуть.

  А ось сумнівні купюри (з плямами, пошкодженнями) мають приймати на інкасо. Тобто банк або фінансова установа (обмінник) бере валюту та відправляє її до іноземного банку для обміну. Процедура інкасо коштує близько 10-30% від номіналу. Тобто, якщо віддати 100 доларів, то повернути можна буде всього 70 доларів.

  Обмінникам вигідніше брати купюри на інкасо та залишати собі високу комісію. Раніше українці користувалися хитрістю: ті купюри, які відмовлялися приймати обмінники та банки, вони використовували у банкоматах та терміналах ПриватБанку. Проте банк ухвалив рішення заборонити поповнення валютних карток за допомогою своїх апаратів.

  Що робити, якщо відмовилися брати долари?

  Зверніться до кількох обмінників та банківських кас. За правилами касир має право самостійно вирішувати, чи купюра відповідає правилам прийому банкнот чи ні. Тому в одному обміннику вам можуть відмовити, а в іншому – без проблем обміняти купюру.

  Якщо в обмінниках та касах купюру не приймають, спробуйте використати її у валютних терміналах та банкоматах з функцією поповнення готівкою. Якщо ж це не допоможе, використовуйте послугу інкасо. Будь-який банк за комісію обміняє банкноту. Щоправда, ця процедура може тривати деякий час.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми