Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Аудит закупівель Міноборони показав велику кількість порушень

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Міноборони, аудит

  Аудит закупівель Міністерства оборони був тяжким заходом і показав велику кількість порушень.

  06_1470310540-3260.jpg (42.47 Kb)


  Про це в інтерв'ю «Главкому» заявила керівник Держаудитслужби Алла Басалаєва.

  Вона зазначила, що формування замовлень за каталогом у чомусь спрощує процеси закупівлі продуктів харчування військовим, але дає змогу маніпулювати цінами.

  «Не вдаватимуся в деталі через те, що акт таємний… Скажу лише, що фіксували шалену дебіторську заборгованість — 100% авансування договорів і невиконання їх вчасно контрагентами. Контрагенти — нерезиденти, у деяких випадках зловживали», — розповіла Басалаєва.

  Вона наголосила, що Міноборони не змогло якісно відібрати контрагентів. Постачальники вимагали 100% авансових платежів, і деякі постачали продукцію вчасно, а деякі - ні.

  «Якщо українська сторона заявляла, що ми не можемо чекати півроку, поверніть нам платіж, то платіж повертався, але через курсову різницю ми втрачали великі суми, по 250 млн грн тільки на курсовій різниці. Тому що долар у квітні та вересні - це вже інший долар», — зазначила Басалаєва.

  Крім того, Держаудитслужба зафіксувала речове майно неналежної якості, яке Міноборони відмовилося приймати, і воно досі лежить на складах, але повернути його нікому, оскільки все вже повністю сплачено.

  Нагадаємо, у січні цього року широкий резонанс викликала інформація про завищені ціни, за якими Міноборони купує товари для армії. У результаті Верховна Рада 24 лютого загалом ухвалила законопроект № 8381, який вносить зміни до процесу закупівель та який 21 березня підписав президент Володимир Зеленський.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми