Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Шахраї видумали чергову схему під виглядом допомоги

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї

    В Україні шахраї під час війни придумують нові схеми для обману громадян. Грошові виплати від держави, міжнародних організацій, відомих українських компаній та банків найчастіше використовували аферисти як приманку у 2022 році.

    63_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


    Такі схеми продовжують використовувати зловмисники й наразі. Про це повідомила Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЄМА.

    Раїса Федоровська, керівниця ЕМA Academy та Школи кібербезпеки Асоціації ЄМА, зазначає: "Повідомлення про отримання грошової допомоги наразі є однією з найпопулярніших шахрайських схем, але за останні роки змінилася сама технологія доставки фейкового контенту жертві: "під ціль" генерується окреме, таргетоване посилання, що використовує параметри потенційної жертви (країну, часовий пояс, мову, IP, тип браузера тощо). Саме посилання працює лише один раз і лише в одного конкретного користувача, завдяки чому шахрайський ресурс складніше виявити та заблокувати".

    Як зазначається, кібермародери також використовують війну для масштабування злочинного бізнесу у спосіб оформлення кредитів на зниклих безвісти військовослужбовців та громадян, що виїхали за кордон, уганяючи їх SIM-картки і разом з тим отримуючи доступ до їх банківських рахунків та оформлюючи онлайн-кредити на їх ім’я.

    Фішинг залишається найбільш масовою загрозою для українських користувачів інтернет, і його масштаби неухильно зростають. Саме фішингові сайти становлять 88% заблокованих ресурсів кібермародерів.

    Решта 12% припадають на шахрайські інтернет-крамниці, шахрайські схеми заробітку, шахрайство з "інвестиціями" та наданням послуг, в результаті яких у громадян виманюються гроші, та сайти зі шкідливим ПЗ.

    Також зафіксовано зростання кількості фішингових сайтів. Це пов’язане з дедалі більшим поширенням схеми виманювання у банківських клієнтів облікових записів до онлайн-банкінгу, після чого з їх карткових рахунків знімаються гроші та на їх ім’я оформлюються онлайн-кредити.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми