Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Шахраї "підсіли" на фішинг та нові схеми

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахрайство

    В Україні після початку повномасштабної війни змінилися найпопулярніші схеми онлайн-шахрайства. Якщо до лютого-2022 найбільш поширеним був обман в інтернет-магазинах, то тепер активізувалися псевдоволонтери та підставні перевізники. Також зростає популярність фішингу.

    1814_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Про це розповів начальник відділу протидії злочинам у сфері комп'ютерних систем Департаменту кіберполіції Євген Дороганов в ефірі "Суспільне.Спротив". Він перерахував головні небезпеки в інтернеті у воєнний час.

    "З початку воєнного стану на території України шахрайство трансформувалося. З'явилися нові види, а саме: шахрайство під приводом перевезень громадян з гарячих точок, здавання в оренду житла громадянам, які тікають від війни. Також на арену вийшли псевдоволонтери і нібито надають послугу з перетину держкордону громадянам призовного віку", – розповів Дороганов.

    За його словами, ті, хто обіцяє вивезти українців за кордон, насправді не надають такої послуги. Аферисти просто отримують передоплату та зникають із зв'язку.

    Навесні та влітку 2022 року найпоширенішими були шахрайства з перевезень, оренди та соціальних виплат нібито від ЄС та різних організацій. Але згодом вони поступилися першістю фішингу. Це посилання і Telegram-канали, націлені за заволодіння як грошима, так і персональними даними.

    Однак і шахрайство з онлайн-торгівлею теж нікуди не поділося. На початку повномасштабної війни його рівень значно знизився, але тепер знову повертається до довоєнних показників.

    Як не потрапити на гачок аферистів: чого не можна робити

    Передавати свої персональні дані
    "За ними, маючи певні бази даних, можна встановити й інші дані, у тому числі банківські. Якщо дзвонять із банку і надаються співробітником, не слід називати жодну інформацію. На зворотному боці картки є номер гарячої лінії, покладіть трубку, передзвоніть туди і запитайте", – пояснив фахівець.

    Переказувати гроші "на емоціях" і без перевірки
    "Якщо дзвонять і кажуть, що родич або хтось із близьких потрапив у біду і потрібно швидко переказати кошти, зв'яжіться із цим родичем", – зазначив Дороганов. Те саме стосується волонтерів: перш ніж переказувати гроші, потрібно перевірити організацію чи приватних осіб, які оголосили збір.

    Нехтувати інтернет-гігієною
    "Якщо ми говоримо про поширення шкідливого програмного забезпечення, то треба думати, куди клікаєш. І я б радив встановити собі на комп'ютер актуальні бази ПЗ, що протидіє шкідливому коду. Простіше кажучи, актуальний антивірус. Якщо є можливість, він має бути ліцензійним, а не просто скачаним з інтернету, тому що останній може містити віруси", – розповів експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми