Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Названо зміни в дербджеті-2022 через війну

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: війна, держбюджет

  За 9 місяців 2022 року витрати бюджету перевищили торішні показники за більшістю статей — окрім освіти, економічної діяльності та обслуговування зовнішнього боргу. Опендатабот проаналізував, як розподіляються видатки бюджету у поточному році та що змінилося у порівнянні з періодом до великого вторгнення.

  70_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)


  Куди витрачали гроші з держбюджету
  Витрати бюджету України склали 1944,4 млрд грн за 9 місяців поточного року. Це на 65% більше, ніж за відповідний період минулого року. Для порівняння, у бюджеті на цей рік, який ухвалили у грудні 2021-го, видатки становили 1,5 трлн грн.
  Якщо у 2021 році найбільша доля витрат — 22% — припадала на соціальний захист, то наразі очікувано найбільше «з’їдає» оборона — 36% від загального обсягу витрат.

  У порівнянні з відповідним періодом торік оборонна стаття витрат зросла майже у 9 разів: з 79,8 млрд грн торік до 700,6 млрд грн у поточному році. Лише за місяць — у вересні до серпня — видатки на оборону зросли майже вдвічі.

  Зросли й витрати на громадський порядок, безпеку та судову владу — 281 млрд грн. Це у 2,5 рази більше, аніж торік — 115,5 млрд грн.
  Майже на третину — до 331,3 млрд грн — збільшилися витрати на соціальний захист та соціальне забезпечення. Це близько 17% від усіх бюджетних коштів.
  Невеликий приріст припав на охорону здоров’я — +13%.
  Під чи не найбільше скорочення підпали видатки на економічну діяльність: з 147,2 млрд грн до 69,5 млрд грн. Також на 7% зменшилось фінансування освіти: з 214,2 млрд грн до 199,9 млрд грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми