Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Шахраї відродили нову схему

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: шахраї

    Шахраї користуються скрутним становищем українців під час війни й продовжують пропонувати фіктивні виплати.

    1541_19_main_new_1503923931.jpg (44.91 Kb)

    Цього разу йдеться про нібито соціальну допомогу від Національного банку України (НБУ), повідомила пресслужба НБУ.

    За даними фінустанови, у соцмережах з'являються брехливі повідомлення від шахраїв. У них вони стверджують, що НБУ нібито проводить благодійну акцію разом із фондом "Твоя опора" – всім українцям "виплачується" соціально-індивідуальна виплата.

    Для заповнення заявки на виплату такої допомоги зловмисники пропонують перейти в шахрайський чат-бот.

    "Наголошуємо, що Національний банк не здійснює жодних соціальних виплат. Кожен громадянин має бути обережним, поінформованим та не давати шахраям шансів на створення успішних афер. Передавання своїх персональних чи фінансових даних невідомим особам ставить під загрозу ваші рахунки та грошові кошти на них", - йдеться в повідомленні.

    Як за подібними схемами шахраї можуть привласнити чужі гроші

    На шахрайських сайтах, чат-ботах зловмисники можуть пропонувати надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж для оформлення допомоги, в результаті дані платіжної картки можуть будуть скомпрометовані.

    Також під приводом оформлення виплати шахраї можуть просити повідомити секретну інформацію:

    – пін-код до картки;
    – термін дії картки тощо;
    – тризначний номер на звороті картки.

    Поради НБУ, як уникнути шахрайства:

    1. Користуйтеся інформацією тільки з офіційних джерел. Усю офіційну інформацію НБУ публікує на своєму сайті або у власних соцмережах. Також інформацію про всі види легальної фінансової допомоги, яку можуть отримати наші громадяни, можна переглянути на порталі.

    2. Не переходьте за неперевіреними посиланнями. Якщо все ж необхідно перейти на сайт організації, адресу якої ви отримали в посиланні, то краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурсах.

    3. Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів.

    4. Не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті, негайно заблокуйте картку через інтернет-банкінг або зателефонуйте до банку за номером, зазначеним на звороті картки.

    5. Нікому не повідомляйте пін-код до картки, три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми