Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт повідомив, що може впливати на економічний розвиток України

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

  Про умови для розвитку України в складні часи та про кредитування бізнесу розповів український підприємець, засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький на конференції Global Outlook: Wartime Economic Forecasts, що відбулася 20 вересня в Києві.

  1541_19_main_new_1503923931.jpg (44.91 Kb)


  «На економічний розвиток України буде впливати багато чинників, але, на мою думку, найбільше це — виробництво та інновації. Без виробництва та ефективних робочих місць успішну країну неможливо побудувати. Освіта також дуже важлива. Але освіта — це зміна поколінь, на це треба 20-40 років», — зазначив він.
  Виробництво. Як зазначив Хмельницький, за умов «коли я будую завод два три роки, а банк буде видавати під 6% кредит — то ми побудуємо заводи, невеликі виробництва (як в Китаї та Туреччині), але для цього треба 10-15 років. Так це працює. Мені приємно що влада прислуховується до бізнесу. Сьогодні кажуть, щоб виробництво було в нашій країні, треба стимули, щоб люди залишалися, щоб були робочі місця».
  За словами Хмельницького, якщо ми сьогодні зробимо умови для наших виробників і вони залишаться в Україні, через деякий час компанії будуть у нас виготовляти продукцію, тоді Україна буде розвиватись і рухатись вперед.
  "Що таке економічне зростання — людина отримує зарплату, іде в магазин купує продукцію, попит починається і починається випуск іншої продукції, й тому подібне. А якщо людина не отримує зарплату, то немає і попиту.
  Сьогодні кажуть про те, що ІТ бізнес зростає, але 57 тис. ІТ-шників переїхало за кордон. Тобто вони не беруть кредити в банку, не оплачують покупки... це нічого не дає.
  Зростання в Україні буде, але не швидко. Якщо ми об’єднаємося і якщо будуть правила, допомога, то я думаю 15-20 років і ми це відчуємо", — каже Хмельницький.
  Про свої бізнеси. Зі слів Василя Хмельницького:
  20% бізнесу вже закрили;
  60% на сьогодні збиткові;
  20% прибуткові, хоча мають не той прибуток, що до війни.
  «Наприклад, „Жуляни“ я не можу закрити. Бо люди розійдуться, а це спеціалісти, таких на ринку потім не набрати. То ми їх поки підтримуємо. А от „Біофарма“ прибуткова, хоча на 50% обсяг скоротився, але 50% працює. Раніше у компанії був прибуток 25%, нині 5%, але вона працює», — стверджує Хмельницький.
  Як повернути назад тих людей, що виїхали за кордон?
  «По перше, вже багато повернулось. З 5 мільйонів, що виїхало раніше, напевно, півтора вже повернулося. Я бачу це по Києву. Люди що повернулися засумували за нашим сервісом: за нашими кращими ресторанами, готелями, послугами зв’язку, банками. Я впевнений і вірю, що в Україні є ефективне майбутнє. Сьогодні й держава й підприємці по-іншому починають думати, приймати рішення, підтримувати бізнес. Держава зробила пільги для виробництва. Видають кредити під 5-8 відсотків... Тому шлях правильний, однак це не може бути швидко», — резюмував засновник холдингової компанії UFuture.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Sony почало роботу над PlayStation 5 Sony почало роботу над PlayStation 5
Як повідомляється, японський технологічний гігант Sony працює над моделлю PlayStation 5 (PS5) зі знімним дисководом. Згідно з GizmoChina, як і Microso...
Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max
Новим флагманом Apple став iPhone 14 Pro Max.
Что такое биткоин, как его использовать? Что такое биткоин, как его использовать?
Цифровые монеты создавались как принципиально новая финансовая система на идеях абсолютной безопасности, конфиденциальности, простоты использования, и...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми