Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Уряд дав офіційний прогноз по курсу гривні на 2023 році

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

  Кабінет Міністрів очікує, що середньозважений курс долара у 2023 році буде в діапазоні 42 грн, однак курс буде коливатися і наприкінці року може становити 49 гривень за долар.

  3115_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив під час пресконференції в Києві.
  «Станом на сьогодні середній курс долара по року складає 32,3 грн, до кінця року ми його очікуємо на рівні 37 грн. Звичайно, з умовами емісії та інфляції, яка є в Європі та усьому світі, ми очікуємо, що середньозважений курс наступного року буде в діапазоні 42 грн. Він буде коливатись. Яким він буде станом на кінець наступного року, передбачити неможливо, але для розрахунків обиралося лінійне зростання цього курсу, і це буде близько 49 грн», — зауважив Шмигаль.
  Він підтвердив, що формально у документах зазначено курс на кінець 2023 року 50 грн/$1.
  «Але ще раз скажу, що це розрахунковий курс долара, який ми вираховували за тих умов, у яких живемо нині», — пояснив Шмигаль.
  Глава уряду також зазначив, що Мінфін із НБУ погодили щомісячну стелю прямого фінансування Нацбанком дефіциту бюджету через військові облігації в 30 млрд грн і в найближчі півроку його дотримуватимуться.

  Нагадаємо, 13 вересня, Кабінет Міністрів схвалив проєкт бюджету України на 2023 рік. Понад 1,1 трлн грн або майже 50% всіх видатків, згідно із затвердженим проектом держбюджету, буде спрямовано для сектору безпеки й оборони. Власні доходи бюджету становитимуть 1,28 трлн грн, видатки — 2,57 трлн грн. Дефіцит закладено у понад 3 млрд дол. щомісячно, або 20% ВВП. Крім того, мінімальна заробітна плата з 1 січня 2023 року становитиме 6700 грн на місяць, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць — 2589 гривень.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми