Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Бізнес в умовах війни: звідки брати гроші

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: бізнес

  Сьомий місяць уряд продовжує утримувати економіку в умовах війни. Нині фінансують лише критично необхідні видатки: армію, пенсії, зарплати вчителям та медпрацівникам, усі соціальні та гуманітарні потреби. Україна покладається на допомогу фінансових партнерів. Важливо, щоб ця підтримка була на регулярній основі та була передбачувана.

  8126_2354360.jpg (62.66 Kb)


  Про це розповіла міністр економіки України Юлія Свириденко в інтерв’ю сайту Факти ICTV.
  На думку Мінекономіки, приватний інвестор — набагато ефективніший менеджер, аніж державний. У приватного інвестора є можливість вкладати гроші у підприємство, зберігати робочі місця і гасити заборгованості. Тому одне з основних завдань уряду — це зменшити роль держави.

  «Ми як Міністерство економіки, і Кабмін нас у цьому підтримує, хочемо передати всі підприємства, які є в управлінні, Фонду державного майна, щоб провести приватизацію. Через те, що у нас частина територій окупована, що у нас велика кількість переміщених осіб і достатньо високий рівень безробіття, ми шукаємо різні можливості, щоби стимулювати зайнятість у регіонах. І приватизація також може бути одним із таких шляхів, який, з одного боку, зменшує роль держави та розвиватиме регіон, де розташоване підприємство», — каже Свириденко.
  Другий момент з оптимізації ролі держави, за її словами, — це скорочення державного апарату. В Мінекономіки вже розпочали скорочення штату щонайменше на 30%.
  «Так, у нас $5 млрд дефіцит. Звичайно, ми зараз дуже покладаємося та очікуємо на допомогу фінансових партнерів. Важливо, щоби ця підтримка була на регулярній основі та була передбачувана. Другий аспект: у нас все ж таки має бути податкова дисципліна — надходження, митні збори, щоб покривати наші видатки. Ми маємо навчитися жити економно. Наприклад, щодо виплат з безробіття, ми проаналізували та запропонували зміни до законодавства, які передбачають зменшення часу отримання виплат з року до трьох місяців. Розуміючи, що країна має воювати та працювати. Економіка має працювати, бізнес має працювати», — додала вона.

  Також в Мінекономіки зазначають, що зараз дуже важливо залучати капітальні інвестиції в економіку. В Україні за останню декаду, на жаль, була тенденція недофінансування. Зрозуміло, що є критики, які кажуть, що триває війна, тому зарано залучати інвестиції.
  «Але нам здається, що є інвестори, які мають підприємницький хист, здатність до ризику, розуміють, що Україна — це країна великих можливостей, і які вже зараз можуть проводити дослідження ринку. Звичайно, основне питання інвесторів у США та Європі — це питання страхування ризиків. Зараз працюємо з багатостороннім агентством з інвестиційних гарантій (MIGA), з міжнародними партнерами, щоб створити такий трастовий фонд. Він покриватиме збитки, якщо в інвестора станеться страховий випадок через військову агресію. Це механізм, який дасть можливість страхувати інвестиції, додасть упевненості нашим інвесторам», — прокоментувала Свириденко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми