Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт дали прогноз по депозитним ставкам

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: депозити

  Українські банки відмовляться підвищувати відсотки за депозитами. Вклади не стануть більш вигідними, незважаючи на те, що Нацбанк України підняв облікову ставку до 8,5%, максимуму за півтора року. Основних причин дві: банкам не потрібні гроші від населення, а у самих громадян водночас майже немає грошей на кредити. В результаті ставки за строковими депозитами коливатимуться в дуже вузьких межах — 0,3−0,5%.

  3979_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Про це розповів радник голови правління одного з банків Василь Невмержицький.

  На його думку, поки в Україні не оживе кредитування, банки не почнуть відчувати потребу в додаткових коштах від населення і бізнесу: «Банки надліквідні. Тому обсяги фінансування, які вони вкладають в бізнеси і кредити фізичних осіб в усіх напрямках поки що недозавантажують потреби, які є».

  З цим твердженням згодна і виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова. Втім, вона все ж таки не виключає невеликого зростання відсотків за вкладами.

  «Грошовий ринок все ж таки реагує, хоча і з запізненням, на зміну ключової ставки. Тому в перспективі декількох місяців, незважаючи на відсутність дефіциту ресурсів у банків, можна очікувати плавного зростання ставок за вкладами», — вважає Коробкова.

  Вона нагадала, що вересневе підвищення облікової ставки НБУ до 8,5% річних стало вже четвертим «кроком вгору» цього року. Тому його вплив на ставки за вкладами експерт радить розглядати в загальному контексті дій регулятора.

  А ще одна причина, з якої процентні ставки можуть не зрости, — це подорожчання комунальних послуг і підвищення цін в цілому, зазначає Невмержицький. Через це в гаманцях у людей залишиться менше грошей, а це знову ж таки призводить до зменшення сум кредитів. Значить, у банків не буде необхідності залучати додаткові кошти через депозити.

  За словами Невмержицького, те, скільки часу ставки за депозитами будуть зберігатися на одному рівні, залежить від зростання ВВП України, інфляції, а також захворюваності на коронавірус і темпів вакцинації.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми