Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В частини вчителів заберуть надбавки: деталі

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата, вчителі

  Мізерні зарплати педагогів урізають, посилаючись на брак грошей.

  5389_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

  На Прикарпатті у вчителів забрали надбавки, які становлять чималу частину їхньої заробітної плати. І такі ситуації – не рідкість в невеликих українських містах і селах. Чому педагоги втрачають виплати.

  Вчителька початкових класів Марія Дмитрецька має інвалідність другої групи. У сім'ї вона єдина годувальниця, а весь її дохід – вчительська зарплата в 10 тисяч гривень при 30-річному досвіді роботи. Звістка про те, що з цієї суми вирахують більше тисячі гривень, приголомшила жінку, і разом з колегами вона вийшла на акцію протесту.

  Директор Болехівського академічного ліцею, де працює Марія, каже, що без надбавок його співробітники будуть жити як мінімум до кінця року. На виплати не вистачає 1,5 млн гривень освітньої субвенції.

  Вчителі з багатьох маленьких міст і сіл уже третій рік змушені обходитися без державної субвенції, додають в учительській профспілці. Проблеми почалися, коли уряд запровадив нову формулу нарахування такої субвенції.

  "Суть формули: повинна бути наповнюваність – 21 дитина в класі в селі. У місті – 25. Тобто для села майже скільки ж, як для міста", – пояснює голова Болехівської міської профспілки працівників освіти і науки Ігор Берізка.

  Якщо дітей в класі не вистачає, субвенцію повинні виділяти з місцевих бюджетів. Так і робили минулі роки. Але в цьому році вільних 1,5 млн гривень в Болехові просто не знайшлося. Мер Болехова Богдан Мельник запевняє, що звертався по допомогу до Міністерства освіти, але там йому відповідали, що це проблема місцевої влади.

  Вихід із ситуації чиновникам запропонували самі вчителі. Вони хочуть прирівняти до ОТГ такі міста, як Болехів. Тоді навіть школи з невеликою кількістю учнів зможуть отримати державну субвенцію.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми