Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Курс гривні восени може впасти - аналітики

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня

    Наразі причин для раптової девальвації восени 2020 року немає. Гривня може різко обвалитися у разі політичної кризи або чергового локдауну через коронавірус.

    7335_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це свідчать прогнози фінансових аналітиків.

    Експерти вважають, що у світлі наближення місцевих виборів в Україні влада навряд чи зацікавлена в потрясіннях економічного характеру, як, скажімо, різкий стрибок курсу гривні та подальше зростання цін.

    Згідно з прогнозами, під впливом як зовнішніх, так і внутрішніх ринкових факторів українська валюта до кінця року буде поступово здавати позиції, але залишиться в межах курсу 27-30 гривень/долар.

    Однак для посилення девальваційного тиску є низка факторів, які варто брати до уваги. Зокрема, це традиційно високі фіскальні виплати наприкінці року. Голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Сергій Ніколайчук зазначив, що в цьому році вони можуть побити всі рекорди, враховуючи план по дефіциту бюджету майже 300 млрд гривень.

    Крім того, тиск на курс восени можуть надати нерезиденти, які продовжують виходити з гривневих ОВДП з подальшою конвертацією у валюту. З початку 2020 року їх частка в загальному обсязі внутрішніх держпаперів зменшилась з 110 до 87 млрд гривень, нагадав Начальник департаменту персональних банківських послуг UKRSIBBANK BNP Paribas Group Ігор Левченко.

    Повільний прогрес у проходженні першого перегляду програми з МВФ і отримання наступного траншу також не буде сприяти поліпшенню настроїв іноземних інвесторів, вважає Сергій Ніколайчук з ICU.

    Курс, на думку аналітика інвесткомпанії Concorde Capital Євгенії Ахтирко, може виявитися вище урядового прогнозу, якщо валютний ринок буде піддаватися негативному потоку новин. Наприклад, як це було у зв’язку з панікою на світових ринках з приводу пандемії навесні або влітку у зв’язку з відставкою голови Нацбанку, а також кількох необережних заяв уряду щодо економічної політики.

    Експерти також радять не виключати ризики можливого загострення зовнішніх проблем глобального масштабу. Одна з них – торгові війни, посилені падінням економік через карантин та пандемію. Найбільше це стосується взаємин Китаю і США.

    “Зараз існує вичікувальна позиція обох сторін на тлі запланованих на листопад виборів президента США. Якщо знову перемога дістанеться Трампу, то конфронтація між США і Китаєм може посилитися, що негативно позначиться на всій світовій торгівлі”, – вважає голова аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чурін.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми