Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Найман розповів, за яких умов зберігатиметься дефіцит гривні

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня

    В умовах жорсткої монетарної політики і високої (зростаючої) потреби Мінфіну в покритті бюджетного дефіциту шляхом розміщення ОВДП зберігатиметься дефіцит гривні.

    47_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це повідомив керуючий партнер Capital Times Ерік Найман на своїй сторінці в facebook.

    “НБУ підтримує зростання монетарних агрегатів на рівні менше зростання номінального ВВП в гривні, що призводить до скорочення монетизації економіки і хронічного дефіциту гривні”, – зазначив аналітик.

    Що допомагає утримувати сильну гривню і стримувати інфляцію – хронічний дефіцит гривневих ресурсів.

    За словами Наймана, вже на початку 2020 року вона знизиться до цільового показника НБУ 5%. Слідом за цим НБУ продовжить зниження облікової ставки з метою 8% (інфляція + 3%). І потім очікується зниження прибутковості гривневих ОВДП також до 8% або навіть нижче. Але це перспективи вже 2021-22 років.

    Якщо гривневі ОВДП будуть давати 8% річних, тоді прибутковість доларових ОВДП може знизитися до 2-3%? А це вже рівні кредитів МВФ і деяких (найслабших) країн ЄС. Подібний прогноз на зараз виглядає фантастичним.

    Тому Мінфіну України поки слід розраховувати на зниження прибутковості ОВДП у кінці 2020 року в кращому разі до 10-12%, а доларових ОВДП до 3,5-4%.

    Попит на українські гривневі ОВДП збережеться – за умови, якщо різниця прибутковості доларових і гривневих ОВДП скоротиться до 6% (при різниці в інфляції між Україною та США в 3%).

    Поточний рівень прибутковості доларових ОВДП вже досяг критичного рівня близько 4% річних, прибутковості нижче цього рівня будуть зумовлені не ринковими факторами, а існуванням обмежень НБУ на інвестиції за кордон.

    Коли може знизитися прибутковість гривневих ОВДП – через два роки в кращому випадку до 8% річних (при інфляції 5% і CDS 1%), а в найбільш очікуваному до 10% (інфляція 5% і CDS 3%).

    Депозитні ставки українських банків по гривні будуть залишатися трохи вище прибутковості ОВДП через хронічний дефіцит гривневої ліквідності. У банків буде скорочуватися депозитна база і, відповідно, не буде ресурсів для кредитування.

    Умови для зростання економіки України темпом на 7-10% на рік:

    реальні системні реформи;
    кардинальне поліпшення інвестиційного клімату, що здатне прискорити економіку України за рахунок внутрішнього ресурсу (згадуємо про податкову амністію);
    прямі іноземні інвестиції.
    Заробляйте на ОВДП більше, отримавши бонус від сайту Мінфін.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми