Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гривня продовжить радувати українців

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гривня, долар, фінанси

    Фахівці детально розповіли про ситуацію на валютному ринку.

    29_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Офіційний курс долара в Україні продовжив падіння – зараз за нього дають 26,21 грн. Так дешево "зелений" не коштував з 17 липня 2018 року. "Сьогодні" поцікавилися у економістів і фінансистів, в чому запорука успіху гривні і чи довго будуть домінуват чинники, що "зміцнюють".

    Сформований курс долара до гривні – результат синергії кількох передумов, каже виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

    "Загалом спостерігається сприятлива ситуація для курсу гривні. По-перше, це сезонний фактор. Період з квітня по червень, зазвичай, – період зміцнення гривні. Крім того, поточного року умови торгівлі для нас дуже сприятливі – зниження цін на природний газ, хороша ситуація з цінами на метал і на зернові, які ми експортуємо", – пояснює фахівець.

    Крім того, продовжив він, інвестори, купуючи облігації внутрішньої позики (ОВДП), створюють попит на гривню.

    Згідно з прогнозами Вишлінського, до середини літа гривню чекає або стабільність, або подальше посилення. Останній сценарій пояснюється також і приєднанням України до міжнародного центрального депозитарію цінних паперів Clearstream, що створює зручні умови покупки гривневих ОВДП іноземними інвесторами.

    Але на ситуацію істотно може вплинути результат місії МВФ, прибуття якої очікують у травні.

    "Я впевнений, що ми не отримаємо траншу МВФ, боюся, що співпрацю із західними партнерами буде поставлено на паузу. Це викличе тиск на курс нацвалюти ближче до осені", – переконаний економіст Борис Кушнірук.

    Втім, послужити "подушкою безпеки" для гривні на певний час можуть парламентські вибори, вважає економіст.

    "Ми ж розуміємо, що ті, хто бере участь у виборах, вони оперують доларовими ресурсами, – говорить Кушрірук. – Тому збільшиться пропозиція доларів на ринку. Це трошки підтримає курс".

    Базовий сценарій – зміцнення нацвалюти влітку і девальвація ближче до осені, резюмує економіст.

    А голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек не вірить в істотну девальвацію гривні.

    "У другому півріччі завжди спостерігається ослаблення валюти порівняно з першою половиною року. Але, якщо порівняти з минулим роком, загалом за підсумками року, ослаблення курсу гривні до долара не було. Навіть було незначне зміцнення", – сказав він.

    На думку Шпека, істотних коливань цілком можна уникнути.

    "Нам важливо дотримуватися здорової грошово-кредитної політики і тоді не буде непрогнозованих коливань курсу гривні. Для цього важливо якісне виконання доходів бюджету за всіма статтями, і зведеного бюджету, і фондів, там гроші від приватизації; також розумна політика виходу на ринки запозичень – не привертати гроші за надто високими ставками", – пояснив Шпек.

    Прогноз по курсу, каже фінансист, краще давати по завершенню роботи місії МВФ. Його думка щодо співпраці України з Фондом – менш скептична, ніж у колеги.

    "Я б не говорив про те, що ми не отримаємо другий транш, – сказав він. – Є всі підстави: і готовність кредиторів, і те, що написано в умовах надання другого траншу знають всі уповноважені, які сидять у кабінетах на Печерських пагорбах".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми