Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Європейська країна відмовилася від готівки

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Швеція

  У Швеції кількість готівки, що знаходиться в обороті впала до 1% від обсягу економіки. Останній відсоток - найскладніший і дорогий в плані його заміни безготівковими платежами, повідомляє New York Times.

  8321_depositphotos_13681836-stock-photo-swedish-krona-banknotes.jpg (91.41 Kb)

  Більша частина жителів Швеції відмовилася від готівки. Так, 95% покупок у віковій групі 18 - 24 роки здійснюється тільки електронно.

  Процес відмови від паперових грошей прискорився, коли бізнесу дозволили відмовлятися приймати їх в оплату за товари і послуги. Будь-який ресторан або магазин в Швеції може повісити на вході табличку з написом, що не приймає готівку. І таких торгових точок стає дедалі більше.

  Фахівці Всесвітнього економічного форуму вважають, що скоро в Швеції просто не залишиться місць, де приймають готівку.

  Навіть величезна торгова імперія Ikea почала замислюватися про повну відмову від готівки. Там підрахували, що у шведському місті Евле лише 1,2 людини з 1000 платять купюрами. Зберігання та інкасація готівки вимагає часу і витрат. 15% часу співробітників йшло на завдання, пов'язані з обігом паперових грошей. І в цьому магазині Ікеа від них відмовилися.

  Але на практиці 1,2 людини виявилися незахищеними верствами населення. Президент Національної організації пенсіонерів Христина Таллберг розповідає, що багато людей похилого віку їздили в Ikea в Евле спеціально, щоб перекусити. Велика частина цих людей не дружить з електронними сервісами і пластиковими картками. Схожа ситуація і з іммігрантами.

  Експерти вказують на необхідність паперових грошей в разі форс-мажору: війни, перебоїв з електрикою, хакерської атаки на платіжні системи.

  В останні роки банки в Швеції масово демонтували банкомати за непотрібністю. Але уряд зобов'язав шість найбільших банків зупинитися і забезпечити мінімальну щільність мережі банкоматів. У разі будь-якої кризи жоден швед не повинен їхати до банкомату більше 25 км.

  Центральний банк країни прогнозує остаточний вихід готівки з обігу до 2030 року і планує введення електронної крони.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми