Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Доходи росіян "пробили дно"

 • Джерело: apostrophe.ua.  → Ключові теги: росіяни, доходи

  У серпні гаманці росіян схудли на 0,9%, а у вересні спад прискорився до 1,5% і став рекордним з липня минулого року.

  2597_1470817100_f292432aa1a28cd299224e7b2984bf0382042c_750.jpg (67.25 Kb)


  Відповідні дані публікують російські ЗМІ, посилаючись на дані Росстата.

  Згідно з даними, в номінальному вираженні середній подушний дохід збільшився на 847 рублів (до 31982 рубля), але весь приріст "згорів" в інфляції, яка прискорилася, до 3,5% на початок жовтня.

  В результаті реальні доходи населення - тобто сума, яка залишається на руках після всіх обов'язкових платежів і поправки на зростаючі ціни, - впали нижче попереднього "дна" кризи, яке Росстат зафіксував в грудні минулого року.

  Зубожіння населення триває по закрученої вниз спіралі четвертий рік поспіль: так, доходи вересня-2018 виявилися на 1,5% нижче показника за вересень 2017 року, який в свою чергу був на 0,9% менше цифри за вересень 2016- го.

  У вересні 16-го росіяни виявилися на 2,5% біднішими, ніж в тому ж місяці 2015 го, коли їхні доходи впали на 4,7% в порівнянні з 2014-м.

  За словами директора аналітичного департаменту "Локо-Інвест" Кирила Тремасова, новий виток падіння доходів - це результат прискорення інфляції і міхура споживчого кредитування, який активно надувалася в останні роки.

  За першу половину 2018 року російські банки надали 1,4 трильйона рублів нових споживчих кредитів, збільшивши портфель на 20,7%, а в серпні побили історичний рекорд, видавши за місяць мільйон кредитних карт.

  Таким чином, обслуговування позик з'їдає все більше і більше грошових доходів, вказує Тремасов. В результаті навіть при кредитної накачуванні починає сповільнюватися споживча активність: темпи зростання роздрібних продажів упали в вересні до 2,2% (з 2,8% в серпні).

  Це, в свою чергу, гальмує економіку, яка більш ніж на половину складається з споживання, зазначає головний економіст ING по Росії Дмитро Долгін. За даними МЕР, у вересні зростання ВВП сповільнилося до 1,1%, що втричі нижче показників весни і вдвічі менше офіційного прогнозу уряду на рік.

  Одночасно, за словами головного економіста Альфа-банку Наталії Орлової, наступний рік принесе РФ нові труднощі: підвищення ПДВ збільшить ціни, в результаті купівельна спроможність населення скоротиться на 500 млрд рублів.

  Крім того, 2 мільйони росіян не отримають своїх пенсій, що еквівалентно випадних доходів на 300 млрд рублів.

  Сумарно домогосподарствам доведеться скоротити споживання на 2%, оцінює Орлова, що сповільнить зростання ВВП до мізерних 0,8%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми