Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українська економіка потрапила в міжнародний рейтинг

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Україна, суспільство

  Економіка нашої країни, згідно з міжнародними рейтингами, зростає, однак прогрес ще не такий очевидний.

  6143_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

  Україна просунулася в рейтингу податкового навантаження, скоротивши відставання від розвинених країн майже вдвічі. Також покращився бізнес-клімат. Водночас за рівнем добробуту і тривалості життя українці значно відстають від країн ЄС.

  Економіка: "Прогрес ще не очевидний"

  Податкове навантаження – один з критеріїв оцінки конкурентоспроможності країни. Чим більше податків і чим вище податкові ставки, тим складніше економіці конкурувати з іншими країнами. Ще 2014-го Україна, згідно з рейтингом PricewaterhouseCoopers, займала 107-ме місце серед 189 країн за рівнем податкового тиску. За останні кілька років ситуація покращилася.

  Так, на початку 2016-го ставку Єдиного соціального внеску (ЄСВ) скоротили з 37 до 22%. Внесок роботодавці платять з кожної зарплати. Скорочення ставки з одного боку дозволило знизити податкове навантаження, а з іншого – призвело до зростання дефіциту Пенсійного фонду майже на 40 мільярдів грн.

  В оновленому рейтингу РricewaterhouseCoopers Україна займає 84-ту з 189 позицій за рівнем податкового навантаження.

  Найсприятливіший з точки зору оподаткування клімат – в ОАЕ. А на останньому місці Республіка Чад. До слова, серед сусідніх країн ситуація в Україні не настільки критична, як, наприклад, в Білорусі.

  А ось згідно з оновленим Індексом економічної свободи, Україна не увійшла навіть до першої сотні країн, зайнявши 166-те з 180 місць. Рейтинг розробляється дослідним центром "Фонд спадщини" (The Heritage Foundation) разом з газетою The Wall Street Journal.

  Аналітики пояснюють: "Економіка України серйозно скоротилася і залишається дуже крихкою". Зросли держдефіцит і державний борг, відтік капіталу чинить тиск на валюту.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  "Тверда прихильність структурним реформам щодо боротьби з корупцією і відкриття економіки західним інвестиційним і фінансовим інституціям матиме вирішальне значення для сприяння стабілізації економіки. Уряд запустив комплекс реформ для відновлення зростання, але прогрес ще не очевидний", – вважають аналітики фонду.

  До слова, на останньому місці рейтингу знаходиться КНДР, а Україну обігнала навіть африканська держава Чад.

  Ще один рейтинг, який характеризує стан економіки країни, – Doing Business від Світового банку. На першому місці в рейтингу знаходиться Нова Зеландія, а Україна зайняла 80-ту зі 190 позицій. При чому торік Україна перебувала на 83-ій позиції.
  Президент Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ прокоментував нову позицію в рейтингу. "2011, 2012, 2013 років Україна перебувала на 149-му, 152-му місці. На сьогодні позиція України буде 80-та... Загальне дворазове підвищення України – це оцінка тих зусиль, які ми спільно докладаємо для проведення реформ в нашій країні", – заявив Петро Порошенко.
  Порівняно з 2016 роком, Україна поліпшила свої позиції за показниками:
  реєстрація підприємства – з 30-го до 20-го місця;
  підключення до електромереж – з 137-го до 130-го місця;
  оподаткування – з 107-го до 84-го місця.
  Крім того, в представництві назвали сфери, в яких показники погіршилися або залишилися на тому ж рівні.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На заробітчан "повісять" новий податок

  Серед них:
  рішення проблем з неплатоспроможністю – з 141-го до 150-го місця;
  міжнародна торгівля – з 109-го до 115-го місця;
  реєстрація власності – з 61-го до 63-го місця,
  доступ до отримання кредитів – з 19-го до 20-го місця;
  отримання дозволів на будівництво – без змін.

  А ось ситуація з корупцією в Україні, згідно з міжнародними оцінками, залишається плачевною. За рівнем сприйняття корупції аналітиками і підприємцями за десятибальною шкалою Україна посіла 131-ше з 176 місць. Рейтинг розробила міжнародна неурядова організація Transparency International. Найгірше до корупції ставляться в Данії, а найбільше хабарництво розвинене в Сомалі.

  Як живуть українці: смертність, добробут і тривалість життя
  Демографічна ситуація в Україні відповідає європейським тенденціям щодо народжуваності, зазначають демографи. При цьому тривалість життя українця майже на десять років менше, ніж іспанця або канадця.

  Очікувана тривалість життя українця – 66,3, а українки – 76,1 року, говориться в даних Державної служби статистики. Ризик для чоловіка померти у віці до 60 років – 40%, тоді як в Швейцарії не доживають до 60 років всього 8% чоловіків. Це означає, що зі 100 народжених хлопчиків в Україні до пенсії доживуть тільки 60, а в Швейцарії – 92.

  У рейтингу тривалості життя американського Центрального розвідувального управління (ЦРУ) перше місце займає Монако. Тут в середньому живуть 89,5 року. На останньому місці – Чад, його жителі в середньому доживають всього до 50,2 року. Україна з 71,8 року обігнала сусідню Росію, щоправда, при цьому поляки в середньому живуть майже на шість років більше.

  В індексі процвітання Інституту Legatum (The Legatum Prosperity Index) Україна займає 107-ме з 149 місць. У цьому рейтингу враховується стан охорони здоров'я, інвестиційний клімат, освіти, дотримання прав і свобод, стан економіки тощо. Перше місце в рейтингу займає Нова Зеландія. А ось ситуацію в Ємені експерти інституту оцінили як гірший в світі.

  Нагадаємо, ще 2015 року за межею бідності знаходилися 58% українців. Щоправда, 2014-го бідними за цією ознакою вважалися тільки 28% українців. Цього року на бідність насамперед вплине зростання мінімалки вдвічі. Крім того, очікується, що в жовтні українцям "осучаснять" пенсії – більше п'яти мільйонів осіб отримають надбавку від 50 до понад 1000 гривень.

  Бідність скорочується за умови, якщо зростання соціальних стандартів випереджає інфляцію, пояснює експерт Інституту демографії Людмила Черенько. У бюджеті на цей рік зазначено, що соціальні стандарти повинні зростати на два відсоткових пункти швидше, ніж інфляція. Щоправда, як припускають в уряді, рівень інфляції цього року випередить закладений у бюджеті показник.

  За рівнем дитячої смертності Україна відстає від розвинених країн в кілька разів. Так, українські діти помирають в чотири рази частіше, ніж японські. У Монако вмирають 0,18% дітей, в Японії – 0,2%, в Україні – 0,8%, а в Афганістані – 11,2%.

  Нагадаємо, найімовірніше, в найближчі кілька років Україна переживатиме стан "консервації кризи", а можливість економічного розвитку оцінюється всього в 5%, про це йдеться в результатах дослідження в рамках проекту "Форсайт".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми