Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна має повернутися на російський ринок

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: торгівля, економіка

    Економічний прагматизм повинен бути головним для нашої країни, тому Україні варто відновити торговельні відносини з Російською Федерацією та в цілому з країнами СНД. Крім цього, нашій державі потрібно орієнтуватися і на ринки інших країн.

    96_75840.jpg (75.59 Kb)

    Про це в ексклюзивному коментарі розповів політолог Антон Кучухідзе.

    "Потрібно заробляти гроші на усіх ринках, де українська продукція може бути конкурентоспроможною. А це, у тому числі, ринок не тільки Російської Федерації, а й СНД. Тому економічно потрібно працювати на ринках Європейського Союзу та СНД", – зазначив експерт. Він констатував, що останні два роки Україна повинна була диверсифікувати зовнішньоекономічні зв'язки в країни Азії, Африки, Латинської Америки.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гривня продовжує зміцнюватися

    Коментуючи заяви політиків і підприємців, що вимагають від влади відновити відносини з РФ, політолог зазначив, що українська влада повинна керуватися економічним прагматизмом. "З позиції того, що Європа не повинна суперечити нашим економічним зв'язкам з СНД, то немає ніяких сумнівів: Медведчук прав. Це стандартний економічний прагматизм. За 2014-15 рік Україна втратила більше 11 мільярдів доларів живих грошей від експорту до СНД, зате набрала на цю ж суму кредитів ", – сказав Антон Кучухідзе.

    Як приклад Кучухідзе призводить Грузію. Там влади з 2012 року взяли за основу економічний прагматизм у зовнішньоекономічній діяльності. "Політичні відносини з Російською Федерацією вони не відновили, але вони відкрили ринок, і грузинські підприємці торгують з РФ. Вони свій зиск не втрачають. І така стратегія повинна бути у нас. Зрозуміло, що не можна миритися з анексією Криму, дестабілізацією Донбасу. Територіальна цілісність і питання безпеки – понад усе. Але економічно ми повинні отримувати вигоду всюди ", – пояснив політолог.

    Відповідаючи на питання, хто ж в результаті буде прав: єврооптимісти, орієнтовані тільки на ЄС чи політики, які відстоюють відновлення економічних зв'язків з РФ, експерт відповів, що перші програють. "Прав виявиться не тільки пан Медведчук, але й уся група українських прагматиків. А єврооптимісти програють". Причин тому багато. За словами Антона Кучухідзе, угода з ЄС не ратифікована всіма членами Європейського Союзу. Крім того, в минулому році експорт нашої продукції в ЄС впав на 30%. І це при тому, що тоді для України діяв односторонній режим преференцій. І квот, виділених нашій країні, недостатньо.

    "Там, де європейцям невигідно лідерство України, вони вводять обмеження", – пояснив Антон Кучухідзе. Він підсумував, що в економічній політиці Європи практично немає популізму, там чітко вважають, які рішення можуть принести державі прибуток або збитки.

    Нагадаємо, що глава руху "Український вибір – Право народу" Віктор Медведчук відстоює позицію, що розрив торгівлі та кооперації з Російською Федерацією при однобокої орієнтації на Європейський Союз – це помилка. Економічна статистика свідчить, що Зона вільної торгівлі з ЄС не може компенсувати втрату ринку РФ і країн СНД.

    Згідно зі статистикою, через розрив торгових відносин з Російською Федерацією Україна вже втратила 15 мільярдів доларів. Внаслідок цього, почався не тільки економічний спад, а й значно погіршився рівень життя мільйонів простих українців.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми