Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як "просяде" гривня цього тижня

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня

    На поточному тижні, 22-26 серпня, на валютному ринку буде тривати тренд помірного тиску на курс національної валюти. Що може призвести до невеликого ослаблення гривні по відношенню до долара.

    6336_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Гривня в понеділок, 22 серпня, встановилася на рівні 25,26 грн за долар США.

    Діапазон волатильності національної валюти на поточному тижні, як прогнозують опитані експерти, не перевищить ₴ 0,50. Хоча, згідно з консенсус прогнозу, нацвалюта буде перебувати в діапазоні ₴ 25-25,7 за долар.

    «Гривня абсолютно точно вибилася з періоду затишшя і стабільності, який ми спостерігали протягом травня-липня. І тиск на гривню продовжиться », – говорить фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

    Так, на минулому тижні курс гривні знизилася на 0,9% по відношенню до долара. «З одного боку, був попит з боку банків-нерезидентів, які купували для себе, щоб закрити валютні позиції і, частково, для клієнтів. З іншого боку, було досить істотна пропозиція валюти від підприємств, які купували нацвалюту », – пояснює начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гриненко.

    Волатильність курсу, яку ми спостерігаємо в останні два тижні, для експертів була очікуваною. В першу чергу, через банального девальваційного очікування гравців валютного ринку. Для них, як і для населення, ослаблення курсу в осінній період вже стало традиційним. Хоча фундаментально нічого ні на ринку, ні в економіці не змінилося.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гонтарєвої прокоментувати стрибок гривні

    За словами експертів, вони вже спостерігають зростання попиту на валюту з боку населення. Хоча, відразу уточнюють, що зараз купівельний попит українців обмежений, оскільки у людей не так багато грошей. Купують валюту дрібні оптовики, а також підприємці з сільгосп сектора, які знаходяться в процесі підготовки до озимої.

    Надалі, швидше за все, експортери почнуть притримувати валютну виручку, щоб не продавати її по меншій вартості під час зростання курсу інвалюти. На наступний рік курс національної валюти в бюджеті закладено на рівні 27,2 ₴ / $, тому ці очікування виглядають логічними. На кінець року експерти очікують що курс буде в межах 26,5-27 ₴ / $. Але різких коливань не прогнозують.

    Серед факторів, які будуть впливати на курс гривні до кінця року, за словами Антона Марюхніча, керівника управління казначейства Індустріалбанку, будуть ціни на міжнародних товарних ринках, урожай зернових і розрахунки за нього, а також показники балансу газу в опалювальний сезон.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми