На початку року позитив на світових ринках експерти оцінювали обережно, боячись, що показники - тимчасове явище. Проте збільшення обсягів будівництва і кредитування в США і Китаї дозволяють тепер заявити однозначно - світова криза на сировинних ринках минула.
Такі тенденції обіцяють дуже позитивно відбитися на економіці України.
Світові ринки пішли вгору. По арматурі й катанці ціни вже перевищили показник початку 2015 року. По інших товарах - близькі до повернення на рівень річної давнини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти порахували, скільки коштує каструля борщу
Також на ціни на світових ринках впливає вартість нафти. Чим вона нижче, тим нижче витрати на логістику і ціни на метали і руду. Падіння цін на нафту знижує і вартість агропродукції. Виробництво біопалива (з зернових і олійних) стає менш рентабельним, і вільні агрокультури тиснуть на ціни на агроринку.
Новому прем'єр-міністру Володимиру Гройсману пощастило з ринковою кон'юнктурою. Україна на крок стала ближче до безвізового режиму з Європою, а економіка почала зростати. Водночас нинішнє зростання - це одночасно перепочинок і другий шанс для України - дуже вдалий час для реформ, приватизації держвласності.