Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Порошенко дав розгорнуте інтерв'ю щодо своїх офшорів

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Порошенко, офшори

    Порошенко просить відокремити його від інших учасників скандалу “Panama papers”: його компанія створювалася як SPV для передачі бізнесу в управління.

    9551_91695.jpg (225.11 Kb)

    Основною метою заснування компанії Prime Asset Partners Limited (BVI) на Британських Віргінських островах було створення спеціального підприємства (SPV) для передачі бізнесу в управління банку Rothschild, а не мінімізація податкової бази, як у інших учасників скандалу “Panama papers”, заявляє президент України Петро Порошенко.

    “Я зробив це не для мінімізації податків, це була повністю публічна дія. Це підприємство не отримало жодного пенса з України”, – заявив П.Порошенко на прес-конференції в Токіо в середу.

    “Є відмінність випадків в Росії, Ісландії та решти світу: у нас був абсолютно прозорий процес та його метою було відокремлення бізнесу від політики і створення довіри. Немає іншого шляху як створення незалежної компанії та передачі відомому банку”, – додав глава української держави.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Офшорний архів" та курс гривні: думка експерта

    П.Порошенко підкреслив, що у створеній компанії немає статутного капіталу і відкритих рахунків, так як принциповою позицією була відсутність операцій через неї, а єдиною метою – передача добре відомих активів президента в “сліпий” траст банку з хорошою репутацією, який і висунув певні умови по створенню такого SPV.

    За його словами, корпорація “Рошен” – одна з кращих в Україні і в її структурі власності ніколи не було жодної офшорної структури.

    Президент нагадав, що як тільки став президентом, заявив про готовність продати свій бізнес, однак покупців не знайшлося через війну в Україні і арешти частини цих активів в Росії. Глава держави додав, що юридичні зобов’язання продати активи відсутні, проте він хотів бути першим у країні політиком, який би абсолютно прозоро відділив бізнес від політики за допомогою механізму, яким користуються політики в усьому світі.

    Відповідаючи на питання про розслідування в зв’язку з появою “Panama papers”, П.Порошенко висловив думку, що стосовно нього потреби в такому розслідуванні немає, так як операції продажу були відсутні, а всі інші операції і їх цілі були прозорі.

    “Але якщо ви хочете розслідувати – то, будь ласка”, – сказав президент.

    П.Порошенко уточнив, що угода про передачу його частки в “Рошен” в “сліпий” траст Rothschild вже підписана, і він не може її розірвати до моменту, поки не перестане бути президентом.

    Як повідомлялося, П.Порошенко після вступу на посаду глави держави найняв для продажу своїх активів інвестиційну компанію Rothschild і ICU. Однак у зв’язку з відсутністю покупців 14 січня 2016 року президент заявив про підписання договору, за яким передав свою частку в корпорації “Рошен” в незалежний “сліпий” траст (blind trust).

    “Що передбачає цей траст? Перше: на весь час моєї каденції як президента ні я, ні ніхто інший не може цей траст розірвати. Друге: за цим договором жоден мій підпис, жодна моя вказівка не мають ніякої юридичної сили”, – сказав він журналістам на прес-конференції, додавши, що банк-управитель трасту має також довіреність на чотири роки на переговори про продаж активів.

    За словами президента, наступним після “Рошен” на управління трастом буде переоформлений Міжнародний інвестиційний банк, в якому йому належить 60%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми