Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Клієнти ПриватБанку скаржаться на неякісні долари

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Приватбанк, неякісні долари

    Клієнт державного ПриватБанку поскаржився на доларові купюри, які видають у банку. За його словами, йому запропонували старі банкноти у поганому стані. У самому банку зазначили, що купюри, які вони видають, відповідають вимогам НБУ.

    2027_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Скарга розміщена на порталі "Мінфін". За нею:

    Клієнт "заздалегідь зробив замовлення на готівкові долари у відділенні ПриватБанку". Там замовлення підтвердили.
    У самому відділенні "касир почала розповідати свою улюблену байку, що гроші є, але старого зразка у неважливому стані".
    При цьому він наголосив: це – не перший подібний випадок. І відбувався він не лише з ним.

    "У відділенні... спеціально маринують клієнтів, щоб вони не знімали долари з рахунку. Кажучи, що валюти нового зразка немає", – йдеться у скарзі.

    Що відповіли у ПриватБанку

    У самому ПриватБанку у відповідь на скаргу зазначили, що здійснюють видачу валюти відповідно до чинних вимог Національного банку. При цьому, стверджується, всі пропоновані банкноти:

    без ознак підробки чи значного ушкодження;
    "придатні для операцій видачі готівки".
    "Банкноти доларів США, емітовані з 1996 по 2013 рік, знаходяться в обігу в Україні. Виведення з обігу таких банкнот не заплановане найближчим часом", – розповіли у банку.

    Крім того, зазначили там, у відділенні банку видаються купюри, які попередньо пройшли перевірку. Відповідно, при видачі "пропонуються платіжні купюри".

    Втім, зазначили там, забирати банкноти клієнтів ніхто не примушує. "У разі, якщо вас не задовольнив стан купюри, ви можете відмовитись її приймати", – зазначили в ПриватБанку.

    З якими банкнотами будуть проблеми

    Водночас, частину доларів банки та обмінники мають право не приймати для обміну. Замість того таку валюту приймуть на інкасо (тобто відправлять в іноземний банк для обміну) зі сплатою комісії. Розмір комісії складає близько 15-30% від номіналу.

    Як повідомляють в НБУ, частину купюр можуть не приймати для обміну. Йдеться про такі банкноти:

    порвані/різані;
    обпалені/трухлі/гнилі;
    мають пошкодження дизайну/елементів захисту чи друкарські недоліки;
    мають зміни первісного кольору паперу або зображень;
    мають загальні забруднення або такі, що займають половину банкноти (зокрема видимі в ультрафіолетових променях).
    Крім того, на інкасо приймають банкноти, які вже раніше були вилучені іноземною державою з обігу. У таких серйозних випадках банкноти можна здати на інкасо, а всі решта, навіть зім’яті, трішки забруднені або потерті, – повинні прийматися до обміну.

    "Пам’ятайте, банкам та небанківським фінустановам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року випуску дійсних та справжніх банкнот іноземної валюти", – зазначили в НБУ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми