Асоціація з ЄС, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Європарламент схвалив новий механізм допомоги Україні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: допомога від ЄС

  Європейський парламент схвалив новий механізм допомоги Україні на 2023 рік. Він припускає, що Україна отримуватиме від ЄС по 1,5 млрд євро щомісяця, а загалом за рік сума допомоги становитиме рекордні 18 млрд євро. Тепер рішення має ухвалити Рада ЄС.

  2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)


  Про це повідомила голова Європарламенту Роберта Метсола . "Після дев'яти місяців війни, яку веде Кремль, наша підтримка України лише міцнішає. Ми залишимося на своїх позиціях", – заявила Метсола.

  Наступним кроком має стати схвалення пакету макрофінансової допомоги одноголосним рішенням Ради ЄС, тобто урядами 27 країн-членів. Відповідне голосування вже стоїть на порядку денному Ради ЄС на 6 грудня.

  Новий план допомоги Україні

  Формат підтримки України, який передбачає виплату 18 млрд євро на рік, офіційно запропонувала Єврокомісія. Якщо проект пройде всі законодавчі процедури, допомога матиме форму довгострокових кредитів із високою знижкою . Термін повернення кредитів – до 35 років, починаючи з 2033 року. При цьому відсотки за ними замість України покриють країни ЄС.

  Умовою надання допомоги є реформи , необхідні для наближення до членства в ЄС. Кошти можна буде витрачати на такі потреби:

  невідкладні бюджетні витрати (невійськові), включаючи виплату пенсій;
  відновлення критично важливої ​​інфраструктури;
  Початкова підтримка післявоєнної реконструкції.
  Новий механізм покликаний зробити допомогу Євросоюзу Україні передбачуваною та гарантованою . Адже якщо схвалити весь пакет на рік одразу, не доведеться затверджувати кожен транш окремо.

  Саме через такі європейські процедури надання коштів Україні у 2022 році уповільнено. Щоб уникнути подальших затримок, Єврокомісія пропонує використати додаткову подушку у бюджеті ЄС як гарантію для залучення коштів.

  Враховуючи те, що дефіцит бюджету України в 2023 році прогнозується на рівні до 5 млрд євро на місяць, окрім допомоги ЄС, знадобиться фінансування і від інших партнерів.

  "Ця стабільна, регулярна та передбачувана фінансова допомога – в середньому 1,5 млрд євро на місяць – допоможе покрити значну частину короткострокових потреб України у фінансуванні на 2023 рік, які, за оцінками української влади та Міжнародного валютного фонду, становлять від 3 до 4 млрд євро на місяць. Підтримка, запропонована ЄС, має бути підкріплена аналогічними зусиллями інших великих донорів , щоб покрити всі потреби України у фінансуванні на 2023 рік", – пояснювали у Єврокомісії.

  Однак із остаточним затвердженням плану можуть виникнути проблеми. Щоб фінансування відбулося, рішення мають підтримати усі країни-члени ЄС. Водночас проти активно виступає Угорщина.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році
Інвестування може стати захопливим та прибутковим заняттям, але лише за умови грамотного підходу. Сучасний ринковий гравець отримує доступ до численни...
Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми