Асоціація з ЄС, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Україні надійшли ще 1,5 млрд. євро від ЄС

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: транш від ЄС

  Україна 22 вересня отримала чергові 1,5 млрд. євро бюджетної допомоги від Європейського Союзу (ЄС). Кошти входять до 18-мільярдного пакету і вже надійшли на рахунки України. Витрачати ці кошти можна на покриття "дірки" у бюджеті, забезпечення роботи соціальної інфраструктури та здійснення реформ, але не на військові потреби .

  2996_769.jpg (50.02 Kb)


  Про перерахування коштів повідомила голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляйєн . "Ми виплатили Україні ще 1,5 млрд. євро. Лише цього року ми надали 13,5 мільярда євро, щоб допомогти Україні забезпечити роботу лікарень, шкіл та інших установ . Це також допомагає Україні на її шляху до ЄС, підтримуючи трансформаційні реформи". Європа залишається твердо на боці України", – написала глава ЄК у X (Twitter).

  Це вже восьмий транш у рамках макрофінансової допомоги ЄС Україні на 2023 рік. Сьомий транш Україна отримала 22 серпня, шостий – 25 липня, п'ятий – 22 червня, четвертий – 23 травня, третій – 25 квітня. А перші два було переведено одночасно, на початку 2023 року.

  "22 вересня Україна отримала восьмий транш у розмірі 1,5 млрд євро в рамках масштабної макрофінансової допомоги (МФД) від ЄС на 2023 рік... МФД надається на безпрецедентно пільгових умовах і спрямовується на фінансування пріоритетних видатків держбюджету України", – повідомили у Мінфіні . України .

  У відомстві нагадали, що у 2023 році залишилося ще три транші. Їхнє надання очікується "з урахуванням рівня виконання Україною погоджених сторонами умов структурної політики", наголосили у Мінфіні.

  Які умови допомоги Україні від ЄС

  Раніше фон дер Ляйєн нагадувала, що, крім грошової підтримки, європейські кошти сприяють реформам в Україні. Зокрема, йдеться про "ефективне управління", зазначала вона.

  Кошти виділено у рамках рекордного пакету допомоги на 18 млрд євро. Його затвердили на 2023 рік. Таким чином, Україна прогнозовано одержує від Європи по 1,5 млрд євро на місяць.

  Ці гроші Україна не може витрачати виключно на власний розсуд, у тому числі їх не можна виділяти на фінансування ЗСУ. Кошти повинні піти:

  на невідкладні бюджетні витрати (невійськові), включаючи виплату пенсій;
  відновлення критично важливої ​​інфраструктури;
  початкову підтримку післявоєнної реконструкції.
  Усі 18 млрд євро – це серія довгострокових кредитів із високою знижкою. Термін повернення – до 35 років, починаючи з 2033 року. Передбачається, що відсотки за кредитами замість України покриють країни ЄС.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році
Інвестування може стати захопливим та прибутковим заняттям, але лише за умови грамотного підходу. Сучасний ринковий гравець отримує доступ до численни...
Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми