Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українців чекає значне здорожчання бензину

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціна на бензин

  Ціни на бензин в Україні зростуть аж на 5 гривень за літр, якщо вартість нафти досягне відмітки в 100 доларів за барель. За останні місяці ціни на пальне уже підвищилися на 1,5 гривні (до 54,44 грн за літр бензину марки А-95), що може вказувати на тенденцію до подорожчання.

  9799_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

  Про це повідомив директор однієї з великих українських мереж АЗС Олександр Мельничук у коментарі для видання Мінфін. "Кожен додатковий долар у котируванні нафти – це до плюс 50 копійок на літрі бензину чи дизеля. Стрибок цінника з 90 до 100 доларів, якщо він буде, це дуже серйозно – подорожчання літра палива на 5 гривень", – зазначає Мельничук.

  Динаміка зростання цін

  За лише кілька останніх днів, з 12 по 15 квітня, вартість пального продовжила зростати. Бензин А-92 подорожчав на 10 копійок і тепер коштує 51,46 грн/л, бензин А-95 збільшився на 5 копійок до 54,44 гривень, а дизель зріс на 2 копійки до 54,64 грн/л.

  Це відбувається на тлі продовження підвищення цін, яке розпочалося ще у березні, коли великі мережі АЗС, такі як ОККО та WOG підвищили вартість пального на 2 гривні, спровокувавши таким чином подальше підвищення цін на ринку. Навіть найвищі ціни на пальне на деяких заправних станціях перевищують середні показники: за бензином А-95 вони можуть сягати 59,80 гривень, а за дизельним паливом – до 56,39 гривень за літр.

  Причини зростання цін

  За аналітикою Мінфіну, вартість пального зростає з кількох причин. А саме:

  Зростання вартості нафти
  Котирування на нафту підвищилися на 15% з початку року через прискорення промислового зростання у Китаї, ударів українських дронів по російських НПЗ та скорочення експорту Саудівською Аравією. "Кожен додатковий долар у котируванні нафти – це до плюс 50 копійок на літрі бензину чи дизеля", – зазначає Мельничук.

  Валютні коливання
  Курс гривні щодо долара впливає на закупівлю пального за кордоном. Кожна "зайва" гривня в курсі може призвести до зростання цін на пальне на 50-60 копійок на літр. "Оскільки основні обсяги автопалива українські компанії закуповують за кордоном, валютний курс безпосередньо впливає на цінники на наших АЗС", – каже Мельничук.

  Логістика
  Складнощі з автомобільною логістикою через блокування польського кордону та мобілізацію призводять до меншої доступності пального. А це в свою чергу також впливає на зростання його цін.

  Незважаючи на це, експерти стверджують, що деякі мережі заправних станцій залишаються в мінусі через зростання цін, намагаючись стримати підвищення цін на пальне. Однак, навіть зі зниженням попиту на пальне, мережі продовжують спостерігати зростання попиту, особливо ті, що знаходяться у західних областях країни, де прибуває більше переселенців.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми