Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні прогнозується незначний дефіцит електрики

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: дефіцит, електроенергія

  До завершення опалювального сезону в Україні прогнозується незначний дефіцит електроенергії.

  7162_81cd00bf-cba415a5da3d3c9504a4e40d97d37839.jpg (40. Kb)

  Разом з тим удари РФ по енергетичній інфраструктурі залишаються значним ризиком для економіки. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" Національного банку України за січень 2024 року.

  "Якщо не буде нових значних руйнувань, то у 2024 році очікується незначний дефіцит електроенергії переважно під час опалювального сезону", - йдеться у документі.

  В НБУ зазначають, що в Україні з одного боку, значно посилено захист ППО, тривають ремонти та пристосування енергетичної системи до викликів війни. А з іншого - енергосистема значно постраждала. Росія є не припиняє обстрілів, тоді як пожвавлення економічної активності збільшує споживання електроенергії.

  Очікується, що дефіцит буде нівельовано імпортом, тому він майже не вплине на економічну активність.

  "У подальшому завдяки ремонтам та постачанню нового обладнання дефіциту електроенергії не очікується", - йдеться в прогнозі.

  Окрім того, в НБУ наголошують, що ризиком є посилення атак РФ на енергетичну інфраструктуру. Це може зумовити більший, ніж очікується, дефіцит власних потужностей з виробництва електроенергії. Для покриття значного дефіциту може не вистачити технологічних можливостей для імпортних поставок електрики. У результаті відбуватимуться відключення як побутових, так і промислових споживачів, що обмежуватиме економічну активність. Темпи зростання ВВП будуть меншими, ніж за базового сценарію.

  "Проте рівень готовності бізнесу та населення до потенційних відключень є вищим, ніж минулої зими, що обмежуватиме негативний вплив дефіциту електроенергії на економіку", - йдеться в огляді.

  За оцінками НБУ, інтенсифікація обстрілів, глибина руйнувань об'єктів енергетики минулої зими та збільшення навантаження через холодну погоду очікувано призвели до дефіциту електроенергії. У IV кварталі він становив лише близько 3%, що менше за попередні очікування (5%).

  Крім того, дефіцит був переважно локальним та майже повністю компенсувався імпортом електроенергії, тож не мав додаткового негативного впливу на економічну активність.

  "Це позитивно вплинуло на роботу як промислових підприємств, зокрема дало змогу підтримувати стабільні обсяги металургійного виробництва, так і сектору послуг. Водночас підготовка до опалювального сезону з урахуванням ризиків обстрілів стимулювала зростання добувної промисловості, зокрема добування газу та вугілля", - зазначили в НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми