Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як українці платитимуть за електрику у жовтні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тариф на електроенергію

  У жовтні українці платитимуть за електрику за тим самим тарифом, що й у вересні. Він становить 2,64 грн за кВт*годину – незалежно від обсягу споживання.

  3646_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Ба більше, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, планується не змінювати цей тариф до закінчення опалювального сезону 2023-2024 рр., тобто до березня-квітня.

  Він нагадав, що до кінця грудня 2023 року в Україні діє положення про покладання спецобов'язків на учасників ринку електроенергії (ПСО) стосовно забезпечення доступною електроенергією населення. А тому нині немає жодних планів щодо збільшення тарифів на електропостачання для побутових споживачів.

  "Ми продовжуватимемо дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється", – сказав міністр.

  Можна платити менше

  Втім українці можуть платити за світло значно менше – 1,32 грн за кВт*годину. Однак лише за електрику, спожиту в період з 23:00 до 7:00 ранку. Для цього необхідно встановити двозонні лічильники, які працюють за принципом "день – ніч". Тобто електроенергія вдень дорожча, а вночі дешевша.

  Для прикладу візьмемо сім'ю із трьох осіб, які живуть у квартирі з електроплитою і бойлером та споживають 300 кВт-год електроенергії на місяць. Якщо у них немає двотарифного лічильника, весь цей обсяг оплачується за денним тарифом (2,64 грн) – 792 грн.

  Якщо половина споживаної електроенергії витрачатиметься вночі (наприклад, лише в цей час вмикатимуться бойлер, пральна та посудомийна машини, хлібопічка та інші енерговитратні прилади), то 200 кВт будуть оплачуватись за нічним тарифом (1,32 грн). За споживання з 23:00 до 7:00 до цього часу доведеться заплатити 264 грн, і стільки ж за денне. Тобто у сумі 528 грн.

  Так, лише за один місяць можна заощадити понад 260 грн. Окупність двозонного лічильника вартістю 3000 грн за такого споживання становитиме близько року, після чого почнеться чиста економія. Також важливо враховувати, що якщо тарифи все ж таки підвищать, то термін окупності скоротиться.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році Підбираємо найкращі акції для купівлі у 2024 році
Інвестування може стати захопливим та прибутковим заняттям, але лише за умови грамотного підходу. Сучасний ринковий гравець отримує доступ до численни...
Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми