Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи зміниться у жовтні тариф на світло для українців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тариф на електроенергію

  В Україні у жовтні тариф на електроенергію становитиме 2,64 грн за кВт*годину. Такий тариф встановили з червня і його не змінюватимуть як мінімум до кінця майбутнього опалювального сезону.

  6006_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Як йдеться у матеріалі, у середньому, згідно з нормами, сім'я із чотирьох осіб на місяць витрачає 190 кВт*год електроенергії. У жовтні 2022-го за такий обсяг струму потрібно було сплатити 273,6 грн. Тоді ще діяв тариф у 1,44 грн. У жовтні 2023-го за такий самий обсяг електроенергії українцям доведеться платити 501,6 грн.

  Тариф на електроенергію підвищили для того, щоб провести ремонтні роботи та підготуватися до опалювального сезону. При цьому отриманих засобів недостатньо, щоб повністю відновити генерацію струму. Пошкоджено близько 80% енергетичних об'єктів в Україні. При цьому на виготовлення або доставку деяких комплектуючих витрачаються місяці.

  Варто зазначити, що нічний тариф (який вдвічі нижчий від звичайного) діє також і під час можливих відключень струму. Вартість двозонного лічильника складає близько 3500 грн. Припустимо, він дозволить скоротити витрати на струм на 30%, у такому разі двозонний лічильник окупиться:

  при споживанні 200 кВт*год. на місяць – за 22 місяці;
  300 кВт*год на місяць – за 14,7 місяців;
  400 кВт*год на місяць – за 11 місяців;
  500 кВт*год. на місяць – за 8,8 місяця;
  600 кВт*год на місяць – за 7,3 місяці;
  700 кВт*год. на місяць – за 6,3 місяці.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми