Бензин та енергетика, Транспорт та авто, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні зараз настав зоряний час для бодяжників палива

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: контрафактний бензин

  В Україні збільшилася кількість контрафактного бензину А-95 – такий був виявлений одразу у третини мереж АЗС, що пройшли відповідну перевірку. До чого, як всеукраїнських, так і регіональних. Причину цього експерти вбачають у поверненні довоєнних податків на паливо.

  6262_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  Про це йдеться у результатах дослідження "Інституту споживчих експертиз" . Там констатують: в Україні зараз "настав зоряний час для бодяжників палива".

  "Багато автолюбителів помітили, що ціна на багатьох АЗС, особливо в регіонах, менша, ніж у оптових трейдерів! Це очевидна ознака того, що річка контрафакту починає виходити з берегів", – йдеться у дослідженні.

  При цьому наголошується: для дослідження якості бензину було відібрано зразки найбільших всеукраїнських мереж АЗС. А також:

  серйозних регіональних гравців;
  невеликих мереж, які "оперують у райцентрах та невеликих містах".
  "Третина всіх зразків, перевірених у лабораторії, виявилася не кондиційною. Тобто мала суттєві порушення якості", – констатували в Інституті.

  Серед таких було зокрема виявлено заниження октанового числа. Що, зазначається, є чітким маркером саморобного палива, яке виробляється в кустарних умовах.

  Крім того, у "бодяжному" бензині виявлено високий вміст сірки. А також бензолу - небезпечного з'єднання, від якого утворюється нагар і відбувається перегрів двигуна.

  "При величезній кількості бензолу, проблеми зі здоров'ям у водіїв та пішоходів практично неминучі. По суті, як і практично гарантована поломка автомобіля", - пояснили експерти.

  Також було виявлено перевищення кисневмісних сполук, які, зокрема, збільшують витрату палива. Мова про:

  біоетанолі (спирті);
  ізопропіловий спирт;
  простих ефірів.
  "Бодяги" буде більше

  Надалі ж, прогнозують експерти Інституту, обіг "тіньового" палива в Україні стане більшим. Тобто, на ринку збільшиться кількість "бодяг".

  "Прибутковість фальсифікації значно зросла. Крім того, повернення податків і, відповідно, збільшення вартості палива в роздробі штовхають споживачів до торговців неякісним бензином. Все ж таки різниця в кілька гривень на літрі є серйозним аргументом для багатьох водіїв", - констатували експерти.

  При цьому вони закликали українців утримуватись від такої сумнівної економії. Адже вона "неминуче призведе до фінансових проблем із ремонтом авто".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми