Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

рф втратила статус енергетичної наддержави

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: рф, газ

  Росія через повномасштабне вторгнення в Україну втратила статус головного експортера газу, який їй вдавалося утримувати протягом 50 років. І на відміну від нафти знайти альтернативний ринок збуту газу виявилося неможливо. Для його транспортування потрібно будувати дорогу інфраструктуру. Доходи від газу в РФ впали майже на 45%, до 710 млрд рублів (6,8 млрд євро або 7,4 млрд доларів) за перші п'ять місяців 2023 порівняно з аналогічним періодом минулого року.

  4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)


  Як пише DW , "Газпром" повідомив про збиток у розмірі 18,6 млрд рублів у другому кварталі через скорочення потоків до Європи. Частка Росії на ринку ЄС різко впала приблизно до 10%, навіть незважаючи на те, що вона щосили намагається перенаправити запасний газ. Експорт російського газу трубопроводом до Європи впав майже на 60%, до 62 млрд кубометрів у 2022 році, що спонукало "Газпром" скоротити видобуток на п'яту частину.

  Росія прагне використовувати колишні радянські республіки, такі як Казахстан та Узбекистан, для продажу свого газу, збільшення експорту ЗПГ та розширення своєї внутрішньої газової мережі, щоб підтримувати потік газу. Вона також робить ставку на альтернативний маршрут до Європи, але деталі залишаються розпливчастими.

  Москва розглядає Китай як альтернативу величезному європейському ринку. Але це вимагатиме будівництва нових трубопроводів на додаток до існуючого трубопроводу "Сила Сибіру". Постачання російського газу, що продовжуються, хоча це і невелика частина того, що ЄС купував раніше, призвели до закликів до поетапної відмови від імпорту ЗПГ, яка торік збільшилася на 37%, до 22 млрд кубометрів. Бельгія, Франція та Іспанія закупили рекордні обсяги у Росії у 2022 році.

  Такі країни, як Нідерланди та Іспанія, роблять кроки, щоб припинити купувати російський ЗПГ, але без будь-яких санкцій відмова від російського газу може зайняти деякий час. Щодо Москви, то її газова війна, яка призвела до того, що ЄС знайшов нових постачальників і прискорив перехід до "зеленої" економіки, назавжди підірвала статус РФ як головного постачальника газу до Європи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми