Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Каховська ГЕС буде відновлена - Сирота

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ГЕС

  В Україні проєктний інститут "Укргідропроєкт" разом із "Укргідроенерго" розроблюють рішення для відновлення Каховської дамби (у разі, якщо її не остаточно знищено). Однак, щоб не залишити споживачів без води, насамперед необхідно якнайшвидше перекрити дамбу. А будівництво нової ГЕС обійдеться Україні не менш як $1 млрд.

  1384_774044.jpg (181.37 Kb)


  Про перші кроки розповів генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота, повідомляє пресслужба компанії. "Ми провели термінову нараду з проєктним інститутом "Укргідропроєкт", з фахівцями та готуємо рішення, що потрібно буде для відновлення греблі: які механізми потрібні, які матеріали, скільки часу нам знадобиться, щоб якнайшвидше перекрити дамбу, щоб потім із верхніх водосховищ, де ми максимально накопичуватимемо воду, щоб можна було спрацювати й наповнити Каховське водосховище", – розповів він.

  Протягом трьох-чотирьох днів інститут розробить попередні проєктні рішення, щоби перекрити зношення Каховського водосховища. Також генеральний директор "Укргідроенерго" зазначив, що за тими розрахунками, що були проведені, зрозуміло, що протягом чотирьох днів Каховське водосховище буде спрацьовано до нуля.

  "Якщо гребля повністю не зруйнована, то може залишитися три метри води у водосховищі. Це ми побачимо за два-три дні. Однак ми розуміємо, що, швидше за все, гребля зруйнована вщент і водосховище буде спрацьовано повністю", – зазначив Сирота.

  За підрахунками Міністерства економіки ціна будівництва нової ГЕС може коштувати близько $1 млрд. Крім того, на це знадобиться кілька років.

  "Йдеться не лише про встановлення нових гідроагрегатів, а й про відновлення цілісності величезної греблі. Тільки на відновлення дамби піде мінімум п'ять років і кумулятивний ефект гуманітарних та екологічних наслідків підриву лише наростатиме", – прокоментувала глава Мінекономіки Юлія Свириденко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми