Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Зупинився черговий російський газопровід

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: газопровід

  Постачання газу з Росії до Європи поб'ють черговий рекорд і скоротяться до мінімального рівня. Після підриву "Північних потоків" газ постачають двома газопроводами: через Туреччину і через Україну. "Турецький потік" зупиниться 5 червня на профілактику, внаслідок чого транзит через Україну стане єдиною можливістю постачати російський газ до європейських держав.

  4440_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)


  Як пише ВВС, раніше Росія зупиняла нібито на профілактику "Північний потік", але згодом він так і не запустився. Однак якщо раніше ЄС залежав від постачання газу з Росії, то тепер може обійтися без блакитного палива від агресора.

  Відносно м'яка зима повністю позбавила РФ можливості впливати на газовий ринок ЄС. Якщо раніше скорочення постачання "Газпрому" призводило до різкого зниження цін, то тепер воно відбувається практично непомітно.

  За рік повномасштабної війни Росія втратила найважливіший собі газовий ринок. При цьому, якщо у випадку з нафтою є можливість знайти альтернативу, то з газом ситуація значно складніша. Його постачають газопроводами, а їхнє будівництво коштує мільярди доларів і триває роками. Навіть за бажання та згоди Китаю збільшити закупівлі, перенаправити газ із Європи до Азії швидко неможливо.

  Деякі країни ЄС заявили, що назавжди і повністю відмовляються від газу з РФ. Його замінять на паливо з інших країн, зокрема Азербайджан, Норвегію тощо.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми