Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Тариф на світло після підняття ще не наблизився до реалій ринку: Міненерго

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: тарифи, електроенергія

  Масовані обстріли росіянами об'єктів енергоінфраструктури призвели до великих руйнацій, які потрібно виправити до початку осінньо-зимового періоду.

  5096______500x317.jpg (39.64 Kb)


  Заступник міністра енергетики України Фарід Сафаров назвав основні причини для підвищення тарифу на електроенергію. Він також пояснив, що зміниться зі зростанням цін та на що потрібні ці кошти.

  В ефірі інформаційного телемарафону він заявив, що "головною причиною" подорожчання електроенергії є повномасштабна війна, яку розпочала Росія.

  "Починаючи з 10 жовтня 2022 року розпочались масовані обстріли енергетичної інфраструктури. По об'єктах енергоінфраструктури було запущено понад тисячу ракет і дронів, з яких, нажаль, 270 все ж таки влучили й призвели до великих руйнацій в енергетиці, які мають бути вирішені. Вони мають бути виправлені до початку наступного осінньо-зимового періоду, аби українці не мали обмежень по отриманню й споживанню електроенергії та тепла", - заявив Сафаров

  Він зауважив, що підвищення тарифу відбулося не для того, щоб покращити фінансові показники українських енергетичних компаній.

  "Це все необхідно для того, щоб у них з'явилися обігові кошти аби вони здійснили необхідні ремонтні роботи до початку наступного опалювального сезону. Тому цей тариф, в принципі має призвести до того, що з'являться гроші на відновлювання, на наймасштабнішу за часи незалежності країни ремонту кампанію, яку нещодавно розпочали всі енергетичні компанії, з метою підготовки до наступного осінньо-зимового періоду", - сказав Сафаров.

  Водночас заступник міністра енергетики зазначив, що заява відомства про те, що до кінця року тарифи на електроенергію для населення більше не підвищуватимуться, не означає, що тариф вже наблизився до реалій ринку.

  "Насправді, якщо дивитись на ціноутворення, скільки коштує собівартість електроенергії - це не менші ніж 4 гривні за кВт-год. Але, 2,64 грн за кіловат - це той мінімум, який необхідний для того, щоби зібрати кошти і здійснити відновлювальні роботи. Тому, можемо сказати, що це все одно нижче собівартості. Але розуміючи скрутну в цілому ситуацію, розуміючи, що є завдання... забезпечити вдале проходження наступного осінньо-зимового періоду за умови відсутності додаткових масованих обстрілів, то якраз це і є той мінімум, за який ми боролися", - пояснив Сафаров.

  Він констатував, що є великий обіговий дефіцит в енергетичній галузі, який складає близько 100 мільярдів гривень.

  "Дві державні компанії які від нього страждають - "Енергоатом" і "Укргідроенерго", які в принципі й компенсували різницю між собівартістю і тарифом. І для того, щоб утримувати стабільну роботу цих компаній, в тому числі, необхідно це підвищення тарифів", - зазначив заступник міністра енергетики.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми