Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Основні проблеми підприємців під час війни: опитування

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: проблеми бізнесу, опитування

  У лютому 2023 року перше місце в рейтингу перешкод для опитаного бізнесу поділили проблеми перебоїв з електро-, водо-та теплопостачанням та зростання цін на сировину та матеріали. На кожну з цих проблем вказали по 68% опитаних підприємств.

  7306_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Про це свідчить опитування керівників підприємств «Український бізнес під час війни» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.
  Проте зазначається, що вплив перебоїв з електро-, водо- та теплопостачанням зменшився порівняно з попередніми місяцями, а ось важливість проблеми зростання цін залишилася на стабільно високому рівні:
  зокрема, з листопада 2022 року до січня 2023 року на перебої з електроенергією та іншими комунікаціями вказували 78-80% опитаних підприємств. Це був період, коли енергетична інфраструктура України зазнавала значних пошкоджень через масовані ракетні атаки росії;
  водночас відсоток підприємств, які говорили про зростання цін за цей же період, знаходився на рівні 68-71%, що не змінилося і в лютому 2023 року.
  Складнощі з перевезенням сировини або товарів територією України стали ще більш актуальною проблемою для опитаного бізнесу. Вона вийшла на третє місце в рейтингу перешкод для бізнесу. У лютому на цю проблему поскаржилися більше половини опитаних підприємств, тоді як у січні відповідна частка опитаних складала 39%.

  Четверте місце в рейтингу перешкод зайняла проблема безпеки праці. 40% підприємств у лютому сказали, що працювати небезпечно.
  Розірвання ланцюжків постачання замикає п’ятірку основних проблем для опитаного бізнесу в лютому 2023 року. Протягом двох попередніх місяців — грудня 2022 року та січня 2023 року — частка бізнесу, який вказує на цю проблему, складала 35-37%. Вона залишилася на такому ж рівні і в лютому (37%).
  Значення проблеми зменшення попиту на продукцію або послуги зростало невеликими темпами протягом останніх чотирьох місяців. У лютому 2023 року на цю проблему вказали 35% підприємств, через що вона зайняла шосте місце в рейтингу перешкод.
  Серед інших проблем, які найчастіше називає бізнес, були такі:
  брак робочої сили внаслідок призову або виїзду співробітників у лютому (26% опитаних);
  16% підприємств сказали, що зіштовхувались із браком обігових коштів,
  а 14% — із проблемою державного регулювання курсу валют.
  На решту проблем — брак палива, пошкодження майна або товару внаслідок бойових дій, корупцію та блокування податкових накладних — вказали до 12% підприємств. Ще 3% респондентів додали власні варіанти перешкод, серед яких згадують про брак сировини, окуповані заводи й зупинки роботи через повітряні тривоги. Крім цього, 2% підприємств, опитаних у лютому 2023 року, сказали, що не зіштовхнулися з жодними проблемами.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми