Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Як не заправитись "бодягою" на заправці

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: АЗС, пальне

  В Україні стає менше фальсифікованого пального. Ті ж обсяги, які все ще є на ринку, продають у невеликих містах. У зв'язку з цим експерти радять українцям, які проживають в таких населених пунктах, заправлятися на великих АЗС, де ризик отримати неякісне паливо набагато менший.

  0830_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  Про це повідомили в Інституті споживчих експертиз. Там зазначили: на кількість фальсифікатів вплинула війна.

  "Через дії агресора в Україні припинила роботу суттєва частина так званих міні-НПЗ. Це напів-, а частіше нелегальні виробники з дуже низькою глибиною переробки, які в Україні вже встигли отримати прізвисько "самовари". Саме вони донедавна наповнювали ринок неякісним пальним", – пояснили аналітики.

  Тепер, зазначають вони, багатьом мережам АЗС доводиться торгувати імортним пальним. Та ж кількість кустарного пального, що залишилася, пішла в основному малим регіональним мережам. Причина – їм не потрібні значні обсяги.

  "Тому автомобілістам з невеликих міст і селищ варто проїхати зайвих кілька кілометрів до великої заправки. Щоб не втрапити в халепу", – порадили в інституті.

  Нові ціни на бензин та дизель

  Водночас українцям варто очікувати перерахунку цін на пальне – у бік зменшення. Річ у тім, що з 10 по 17 березня оптові ціни на нього знизилися – що з деяким запізненням завжди відбивається на роздрібних розцінках.

  Так, бензин А-95 подешевшав на 1 грн/л – до середніх 36 грн. А дизель – на 75 коп./л до 34,75 грн.

  Стимулом для зниження цін в опті стало суттєве падіння котирувань у Європі, пояснюють аналітики Enkorr. Вони зазначають:

  доти українські оператори намагалися тримати ціни;
  проте після просідання вартості нафтопродуктів на зовнішніх ринках "в гурті з'явилися пропозиції ДП вже за 34 грн/л".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми