Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Банкопад у США оновлює цінники на АЗС

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: нафта

  Банкопад у Сполучених Штатах спричинив падіння світових цін на нафту та пальне. За умови збереження цього тренду ціни на пальне в Україні також продовжать знижуватися.

  8745_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)


  Так описують ситуацію на ринку пального українські аналітики.
  Що відбувається на ринку пального
  Так, зниження світових цін на нафту відбулося через закриття американських банків Silicon Valley Bank і Signature Bank. Ці новини похитнули котирування на нафтопродукти у Європі у бік зменшення. Своєю чергою, це призвело до падіння цін на бензин, дизельне паливо та автомобільний газ не тільки за кордоном, а й в Україні.
  За словами аналітика профільного видання «НафтаРинок» Олександра Сіренка, минулого тижня сировинні ринки співзвучно відреагували на новини в американському фінансовому секторі.

  «Дизельне паливо торгувалося за 747 доларів за тонну. Таких низьких цін давно не було. Відповідно літр дизельного пального на кордоні можна було придбати за 30 гривень, а літр бензину за ціною, нижчою за 25 гривень. Це вже з вартістю акцизу», — розповів експерт.
  Під цим тиском продовжують падати ціни на українських оптових ринках. При цьому пальне в Україні може ще більше подешевшати за збереження низхідного тренду цін на світових ринках.

  «Динаміка на оптовому ринку позначилася і на АЗС — кілька операторів знизили свої ціни на 1 грн/л по дизпаливу та на 20-50 копійок за літр по бензину. Динаміка падіння цін на роздрібному ринку була не настільки великою, як на оптовому», — зауважив він.
  Мережі АЗС ще утримують свою високу маржу, однак і тут ціни мають потенціал до зниження надалі.
  «Цього тижня (20-26 березня) ціни продовжать падати. Я думаю, вони просядуть ще на 1-2 гривні. Однак все залежатиме від рішучості мереж АЗС у конкурентній боротьбі», — наголосив Олександр Сіренко.
  Як знизилась ціна на нафту
  Минулого тижня нафта марки Brent обвалилася на 11,9%, а WTI — на 13%. Це вважається найбільшим тижневим зниженням з серпня 2022 року для європейської нафти і з червня — для американської. Марка Brent на лондонській біржі ICE Futures коштує $73,08 за барель, нафта WTI — $66,9.
  Негативні тенденції на нафтовому ринку продиктовані побоюваннями, що кризова ситуація у банківському секторі Сполучених Штатів загрожує рецесією в американській економіці.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми