Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Вартість нафти перебуває на межі нового рекорду

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нафта

    Квартальне зростання вартості Brent і WTI показує максимуми з 2009 року.

    5919_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    Ціни на нафту еталонних марок зростають під час азіатських торгів у п'ятницю, 29 березня, і готуються завершити квартал рекордним підйомом майже за 10 років. Підвищення котирувань відбувається завдяки скороченню видобутку ОПЕК+, а також падіння поставок нафти з Венесуели та Ірану через американські санкції.

    Перший квартал 2019 року став для північноморської Brent і северамеріканскої WTI найліпшим з другого кварталу 2009-го, коли обидва контракти зросли приблизно на 40%.

    Так, травневі ф'ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали до 68,27 долара за барель. В цілому ф'ючерси Brent підвищились на 27% за перші три місяці 2019 року.

    Вартість ф'ючерсу на WTI на травень на електронній сесії на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) збільшилися до 59,71 долара за барель. На попередніх торгах WTI дешевшала до 59,3 долара за барель. Вартість WTI підскочила на 31% за перший квартал 2019 року.

    "Скорочення виробництва групою ОПЕК+ стало основною причиною різкого відновлення [цін на нафту] після 38% -го падіння в останньому кварталі 2018 року", - сказав Уле Хансен з Saxo Bank.

    Незважаючи на зростання цін, аналітики турбуються про майбутній попит на нафту на тлі ознак наближення глобальної економіки до рецесії. У Bank of America повідомили, що чекають зростання цін в короткостроковій перспективі і середній рівень ціни Brent в 74 долара за барель у другому кварталі. А міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings переглянуло прогноз за ціною на нафту й очікує, що в 2019-2020 роках її вартість становитиме близько 60 доларів за барель. Це на 5 доларів вище попереднього прогнозу.

    На думку аналітика ANZ Banking Group Деніела Хайнса, ралі на нафтовому ринку, швидше за все, продовжиться і в другому кварталі, оскільки "ризики скорочення поставок досить великі". Крім того, США навряд подовжать дозволи іншим країнам імпортувати нафту з Ірану в обхід санкцій, вважає експерт.

    Також ринок стежить за перебігом переговорів між США і Китаєм в торговельній сфері. Економічний радник Білого дому Ларрі Кадлоу заявив, що США готові вести переговори з Пекіном протягом тижнів і навіть місяців, щоб домогтися від Китаю поліпшення доступу іноземних компаній до ринку країни і захисту прав інтелектуальної власності американських фірм. На думку Хайнса, якщо Вашингтон і Пекін все ж укладуть торговельну угоду, це зробить короткочасним позитивний вплив на нафтовий ринок.

    Нагадаємо, ОПЕК і країни-виробники нафти, що не входять в організацію, в грудні 2018 року домовилися скоротити видобуток на 1,2 млн барелів на добу від рівня жовтня 2018 року – вони взяли на себе зобов'язання знизити її на 812 тис. барелів на добу – до 25,94 млн барелів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми