Глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що російська компанія ніколи не ставила питання про відмову від транзиту газу через територію України.
«Ми ніколи не ставили питання про відмову від українського транзиту. Але російська ресурсна база зміщується на північ, і в центральному газотранспортному коридорі просто не буде ресурсів в колишніх обсягах», - сказав Міллер. За його словами, збереження обсягів транзиту газу через Україну на рівні 10-15 мільярдів кубометрів можливо, однак українська сторона «повинна обґрунтувати економічну доцільність нового контракту на транзит».
На початку квітня глава російської компанії попереджав, що після запуску газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік» транзит російського палива по території України скоротиться в 10 разів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ розповів про уникнення дефолту та подальшу співпрацю з МВФ
Відносини Росії і України загострилися після рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на транзит.
Суд постановив, що «Газпром» повинен виплатити «Нафтогазу» 2,56 мільярда доларів через недопоставки обсягів газу. Російська сторона виявилася незадоволена рішенням арбітражу. На початку березня «Газпром» повідомив, що повернув «Нафтогазу» платіж за березневі поставки і не має наміру їх починати через відсутність узгодженого доповнення до чинного контракту.
Олексій Міллер пізніше повідомив, що «Газпром» у зв'язку з «асиметричним рішенням» суду змушений розірвати контракти з українською компанією. «Арбітри аргументували своє рішення різким погіршенням стану української економіки. Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України. У такій ситуації продовження дії контрактів для "Газпрому" є економічно недоцільним і невигідним», - сказав Міллер.
Президент України Петро Порошенко заявив, що контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом» не передбачає одностороннього розірвання, однак російська сторона 3 березня ініціювала в Стокгольмському арбітражі відповідну процедуру.