Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

РФ може заблокувати поставки нафтопродуктів до України

  • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: нафта

    Створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів стане однією з передумов для забезпечення енергетичної безпеки держави.

    4015_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    Про це в ході круглого столу сказав директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев, повідомляє кореспондент агентства.

    "Якщо проаналізувати постачання нафти і нафтопродуктів в Україну, виявиться, що вони надходять з Росії в тому обсязі, який є критичним для енергетичної безпеки держави. У будь-який час, здійснивши політичний тиск, РФ може заблокувати значні обсяги поставок. Тому створення запасів нафти і нафтопродуктів треба розпочинати якомога швидше", - висловив думку Рябцев.

    Він нагадав, що гранична дата для створення в Україні мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів - 2023 рік.

    Водночас віце-президент ВАТ "Концерн Галнафтогаз" із комерційних питань Юрій Кучабський заявив, що бізнес готовий нести витрати, пов'язані зі створенням запасів нафти і нафтопродуктів, але хоче гарантій. Адже створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів в Україні вимагатиме від бізнесу понести додаткові витрати.

    "Яка б модель не була вибрана, внаслідок того, що це є досить дороге задоволення - створення таких резервів - це виллється у податок. Це буде або прямий податок з нафтопродуктів, або доведеться платити за поставки, але це буде. Як бізнес, будь-який податок ми сприймаємо негативно. Але ми розуміємо, що це треба зробити, цим шляхом пройшли усі країни ЄС", - сказав Кучабський.

    Він наголосив, що процес визначення моделі створення мінімальних запасів відбувається публічно та із залученням бізнесу.

    "Я досить оптимістично переконаний, що модель, яка не буде працювати, не з'явиться", - висловив думку Кучабський.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарплати медикам рекордно виростуть: цифри вражають

    Представник Галнафтогазу додав, що оскільки для бізнесу виникають додаткові витрати, у результаті імплементації моделі не має бути спотворена конкуренція на ринку.

    "Щоб не вийшло так, що одні компанії платять, а інші - ні", - підкреслив Кучабський.

    Він також додав, що модель зі створення мінімальних запасів має існувати не для вирівнювання цін, а для забезпечення країни в моменти, коли здійснити поставки неможливо фізично.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми