Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Українські реалії: долар дешевшає, бензин дорожчає

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: бензин, пальне

    Фінансисти кажуть, що причина зміцнення гривні – зростання експорту та транш МВФ, а експерти паливного ринку пояснюють підвищення цін на паливо нафтою, що подорожчала.

    8778_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

    Долар в Україні подешевшав до мінімуму з початку року: середній курс готівкового продажу дорівнює 26,67 грн/$, купівлі – 26,37 грн/$. Це на 45 коп. нижче, ніж було на початку квітня. Фінаналітики називають такі причини зміцнення гривні – транш МВФ, зростання цін на сталь, залізну руду і зерно, збільшення обсягу валютних переказів "заробітчан".

    ЕКСПЕРТИ. Старший аналітик "Forex club в Україні" Андрій Шевчишин говорить, що в зв'язку з закінченням опалювального сезону знизився попит на валюту для закупівлі газу і це також зміцнило гривню: "Але нижче 26 грн/$ курс навряд чи влітку опуститься. А восени, крім закупівлі газу, Україна повинна виплатити до $ 1 млрд за кредитами, тому з початком осені долар знову піде в зростання, і ризик девальвації вище 28 грн/$ зберігається".

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців змусять декларувати свої витрати

    Президент Украналітцентру Олександр Охріменко факторами зміцнення гривні називає надходження валюти від українців, які працюють за кордоном, гроші МВФ і роботу експортерів. "Близько $ 2 млрд з початку року надійшло від гастарбайтерів. Велика частина цієї валюти обміняна на гривні. Недавній транш МВФ і зростання припливу валюти від експортерів (дорожчає сталь, залізна руда і зерно. – Авт.) сприяють тому, що курс долара продовжить знижуватися. У сукупності з традиційною літньою девальвацією це дозволить гривні зміцнитися нижче 26 грн/$, можливо, до 25-ти", – вважає Охріменко.

    А ось аналітики Нацбанку вже зараз прогнозують, що до кінця року гривня знову девальвує до 27 грн/$ і нижче. Головна причина, на їхню думку, в тому, що вже до кінця травня знизиться попит на українську залізну руду у Китаю і водночас збільшиться її пропозиція на ринку з боку США, Австралії та Бразилії. Але на курс гривні це вплине не раніше липня (до цього часу стане менше надходити валюти) і вона встигне зміцнитися до 25-25,5 грн/$, вважає Фінексперт. І лише восени можливе повернення до 26-26,5 грн/$.

    Бензин: зростання через нафту

    Незважаючи на зміцнення гривні, в квітні пішли в ріст нафтопродукти. За даними консалтингової групи "А-95", за три тижні місяця бензин А-95 виріс в ціні в середньому на 58 коп./л, або до 25,08 грн/л, дизпаливо – на 66 коп./л, або до 22,75 грн/л. Але за прогнозами, ціни поки що зупиняться.

    "Квітневе подорожчання було викликано підвищенням цін на нафту з $ 50 до $ 55 за барель, – каже директор "А-95" Сергій Куюн. – Український ринок відреагував підвищенням вартості бензину і ДП. Ціни на паливо зберігають потенціал зростання на 50 коп./л, але цього не станеться – нафта знову почала дешевшати. Ті ж причини призвели до підвищення ціни на скраплений (LPG) газ на 50-60 коп./л. Але на відміну від бензину і дизпалива, він відчутно подорожчає: за нашими прогнозами, в травні-червні вартість LPG-газу повернеться до 60% від вартості бензину, тоді як в останні кілька років не перевищувала 45%".

    Розрахунки показують, що газ, який стає все популярнішим в Україні, в цьому випадку подорожчає з середніх 11,5 грн/л до 15 грн/л.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми